Конспект уроку літератури з презентацією "Творча майстерня" Поняття про епітет. Тут мало побачити, тут треба придивитись! Технологічна карта літератури

До уроку літератури. Урок із літератури. Урок літератури у 5 класі. Урок російської литературы. Урок літератури. Урок літератури у 6 класі. УРОК ЛІТЕРАТУРИ 5 клас. Урок літератури 9 клас. Урок літератури у 7 класі. Презентація до уроку літератури. Урок літератури у 8 класі. До уроку літератури у 6 класі. Відкритий урок із літератури.

Уроки літератури 6 клас. Конспект уроку з літератури у 6 класі. Урок літератури «М. Конспект уроку з літератури. Презентація до уроку літератури у 5 класі. Урок літератури у 6 класі «А. Інтегрований урок з літератури. Сучасний урок літератури ПРЕЗЕНТАЦІЯ УРОКУ ЛІТЕРАТУРИ У 8 КЛАСІ. Урок літератури у 9 класі «А.

Урок літератури у 9 класі. Фольклор урок літератури у 5 класі. Урок російської мови та літератури у 5 класі. Ігрові технології на уроці літератури. Узагальнюючий урок з літератури. ІКТ на уроках російської мови та літератури. Урок з російської літератури 5 клас. Урок з літератури у 11 класі «М. Урок із літератури з творчості І.А. Буніна.

Урок літератури у 6 класі на тему. Урок літератури у 6 класі на тему. Урок літератури у 12 класі. Презентація до уроку літератури 11 клас. Презентація для уроку літератури для 5 класу. Уроки літератури Кирила та Мефодія. Здоров'язберігаючі технології на уроках російської мови та літератури. Стандарт другого покоління з літератури.

Урок літератури у 5 класі

МОУ Локотська середня загальноосвітня школа №3

Конспект уроку-презентації з літератури у 9 класі

"Мій геній повіки пролетить ...".

М.Ю. Лермонтов: штрихи портрету.

Цілі уроку:

Знайомство учнів з особистістю та творчістю М.Ю.Лермонтова, зі складною та трагічною долею поета, з віршами, присвяченими поету.

Розвиток навичок виразного читання, розвиток навичок дослідницької роботи.

Виховання інтересу до літератури, естетичного смаку.

ХІД УРОКУ

І через все життя проносимо ми в душі образ цієї людини – сумної, суворої, ніжної, владної, скромної, сміливої, шляхетної, уїдливої, мрійливої, насмішливої, сором'язливої, наділеної могутніми пристрастями і волею, проникливим і нещадним розумом…

І.Андронніков

Організаційний момент.

Вчитель читає під музику вірш В.Брюсовапортрет М.Ю. Лермонтова». (Демонструється слайд із зображенням М.Ю.Лермонтова)

Здавався ти і похмурим і владним,

Шаленим спалахом непохитних сил;

Але ти мріяв про ангельсько-прекрасне,

Ти демонсько-заколотне любив!

Ти ніколи не міг бути байдужим,

Від гімнів ти до прокляття поспішав,

І в житті вірив усім мріям марним:

Відповіді чекав від жінок та могил!

Але відповіді не було. І похмуро

Ти затаїв, про що нудилася дума,

І вийшов до нас із усмішкою на вустах.

І ми тебе, поет, не розгадали,

Не зрозуміли дитячої смутку

У твоїх ніби кованих віршах!

15 липня 1841 р. біля підніжжя гори Машук на околицях П'ятигорська було вбито на дуелі російського поета Михайла Лермонтова. Під час дуелі почалася гроза. Блискавки розтинали сутінки. Гримів грім. Секунданти скомандували сходитися. Лермонтов підняв пістолет дулом нагору і залишився на місці. Його обличчя було спокійним, навіть веселим. Мартинов швидко підійшов до бар'єру та вистрілив у поета, постріл був смертельний. За гуркотом грому пострілу не було чути. Поетові було 27 років.

Не просто, не в тиші, не мирною смертю, -

Але передчасно, противника рукою -

Поети росіяни роблять жереб свій,

Не закінчивши пісні лебединою!

Постановка цілей та завдань уроку.

Вчитель. Ви вже зрозуміли, що ми познайомимося з ще однією трагічною долею поета – з долею М.Ю.Лермонтова. У чому, на вашу думку, нам належить сьогодні на уроці розібратися? Чому?

Робота на тему уроку.

1. Відгуки про Лермонтова. (Доповідь учня)

І. Бунін: «Я завжди думав, що наш найбільший поет бувПушкін. Ні, то був Лермонтов.Просто уявити собі не можна, до якої висоти ця людинапіднявся б, якби не загинув двадцять шість років».

Конспект уроку з літератури у 7 класі.

Тема:"Повчання Володимира Мономаха" (уривок). Моральні заповіти Стародавньої Русі.
Ціль:ознайомити з особливостями повчання як жанру літератури, сприяти розумінню «Повчання» Володимира Мономаха; формувати навички виразного читання тексту, уміння визначати, який розвиток отримали фольклорні традиції у давньоруській літературі; розвивати мовлення та збагачувати словниковий запас; виховувати моральні почуття, що базуються на поняттях "патріотизм", "повага", "чесність", "працьовитість", "шляхетність", "справедливість", "гордість", "милосердя".
Обладнання: підручник, презентація, матеріал.
Хід уроку:
1. Організаційний етап.
2. Реалізація домашнього завдання.
- Читання близьких за змістом прислів'їв різних народів.
- Робота зі співвіднесення запропонованих російських і китайських прислів'їв за змістом (на магнітній дошці набір прислів'їв – 4 російських, 4 китайських, два учні працюють біля дошки, інші перевіряють, потім тлумачиться сенс прислів'їв).

3. Постановка цілей та завдань уроку. Мотивація навчальної діяльності(Слайд 1) .
Вчитель: Довгі роки з вуст у вуста передавалися поколінням казки, билини, прислів'я та приказки. Усна народна творчість була простором, з якого люди черпали досвід праотців. Тоді люди не знали, що таке книга.
Запитання:
- Як ви думаєте, чи можна назвати появу писемності значущою подією для людей? Чому?
- Чи могло б нинішнє покоління обійтися без книг? Чому?

4. Засвоєння нових знань.
Вчитель: Письмова російська література з'явилася близько тисячі тому. (Слайд 2, 3)
Питання:
- Як ви думаєте, яка література давніша – російська, німецька, французька чи англійська? (Звичайно ж, російська)
Вчитель: Поява писемності на Русі збігається з прийняттям християнства і сягає другої половини 10 століття. Спочатку книги перекладали та переписували; згодом з'явилися оригінальні, самобутні твори – як церковні, і світські.
Питання:
- Чим світські твори відрізняються від церковних?
Вчитель: Найбільш ранніми давньоруськими творами стали літописи.
Питання:
- Яку назву носив перший давньоруський літопис, автором якого став знаменитий літописець Нестор? ("Повість минулих літ")
- Перерахуйте особливості жанру "літопис".
Перегляд презентації: слайди 4-5.
Робота з фрагментом «Повісті временних літ» про користь книг давньоруською мовою (роздавальний матеріал).
Завдання. Перекладіть цей фрагмент сучасною російською мовою.
«Велика бо буває користь від вчення книжкового: книгами бо кажеми і вчимо семи шляху до покаяння, бо мудрість здобуваємо і утримання від словес книжкових. Бо річки, що напояють всесвіт, це виходить мудрість; бо книгам є нешукана глибина».
Можливий переклад: Велика користь від книжкового вчення: тому що книги наставляють і вчать покаянню, ми отримуємо мудрість і стриманість від книжкових слів. Адже це річки, що напоюють Всесвіт, це джерела мудрості; адже у книгах міститься незмірна глибина.
Запитання:
- У чому цінність книжок?
- У чому полягає «незмірна глибина» книг?
Вчитель:
- Одним із жанрів, який зустрічався у «Повісті минулих літ» було повчання. Як ви вважаєте, від якого слова виникла назва жанру? (Повчання – повчати). (слайд 6)
Запис у зошит визначення терміна.
Розповідь учня про князя Володимира Мономаха (слайд 7).
Завдання:
- Охарактеризуйте особистість Володимира Мономаха. Назвіть кілька характеристик характеру. Слайд 8.
Читання фрагмента «Повчання» Володимира Мономаха з ланцюжка (стор.72-73 підручник).
Запитання:
- Чи змінилося ваше уявлення про великого князя після прочитання уривка?
- Навіщо Володимир Мономах написав «Повчання»?
- Як ви розумієте слова "прийміть грамоту в серці"?
Вчитель:
- У тексті «Повчання» Володимира Мономаха яскраво простежуються цінності, властиві як самому князю, а й усьому поколінню тих років. Відштовхуючись від цих цінностей, основу яких лежать пов'язані моральні поняття (тобто. поняття з протилежним сенсом, наприклад, брехня-правда), князь висуває ряд моральних принципів, правил, куди мають спиратися майбутні покоління.
Питання:
- Як ви вважаєте, Володимир Мономах міг вважатися ідеалом того часу, на який можна і потрібно орієнтуватися? Обґрунтуйте свою відповідь.
Завдання:
Опираючись на представлені моральні поняття, знайдіть у тексті моральні правила, що відповідають їм (слайд 9):
Працьовитість - ліньки;
Правда брехня;
Благородство – безчестя;
Гордість – гординя;
1. Моральні поняття: лінь-працелюбність. Слайд 10
Витяги з тексту:
«…не лінуйтеся, але старанно працюйте…»
«У домі своє не лінуйтеся…»
«На війну вийшовши не лінуйтесь, не сподівайтеся на воєвод»
Вчитель:
- Як ви вважаєте, чому Володимир двічі повторює наказ, пов'язаний з працелюбністю?
- Що саме князь вкладає у поняття "працьовитість"?
Витяги з тексту: «за всім спостерігайте, не покладайтеся ні на тіуна, ні на отрока, щоб ті, що приходять до вас, не посміялися ні з дому вашого, ні з обіду вашого»; «ні пити, ні їжі не зраджуйте, ні спанню».
- Як ви думаєте, чи моральні поняття «відповідальність» і «працелюбність» мають взаємозв'язок?
Вчитель:
- У Короткому психологічному словнику (Л.А. Карпенко) працьовитість трактується як риса характеру, що полягає в позитивному відношенні особистості до процесу трудової діяльності. Виявляється в активності, ініціативності, сумлінності, захопленості та задоволеності самим процесом праці.
Питання:
- Які характеристики працьовитості ви додали б, спираючись на текст? (відповідальність за результат)
Висновок:
Князь вважає працьовитість однією з основних цінностей. Тільки працьовита людина готова нести відповідальність за своє життя, прагнути саморозвитку і самовиховання. Саме тому в тексті кілька разів звучить заклик «не лінуйтесь!».
2. Моральні поняття: щоправда – брехня. Слайд 11.
Витяги з тексту: «брехні остерігайтеся і пияцтва, тому душа гине і тіло»;
Запитання:
- Князь вважає, що пияцтво губить тіло, а брехня - душу. Як ви вважаєте, чому?
- Спробуйте підібрати прислів'я, в яких народ осмислює поняття «правда» та «брехня».
Прислів'я:
- У кому добра немає, у тому й правди мало.
- Розум золота кращий, правда сонця світліший.
- Гірка правда приємніша за солодку брехню.
- І в бідах люди живуть, а в неправді зникають.
Запитання:
- Як ви вважаєте, чи легко завжди говорити правду?
- А ви вважаєте, що краще солодка брехня чи гірка правда?
Висновок:
Для того щоб говорити правду потрібно мати сильну волю, що говорить про наявність і розуму, і душі. Князь закликає остерігатися ні ворога, ні зрадника, а брехні, оскільки вона руйнує людину зсередини.
3. Моральні поняття:гордість – гординя. Слайд 12
Витяги з тексту: «Гордості не майте в серці і в умі: всі смертні, сьогодні живі, а завтра в труні; все, що ми маємо, дано нам на короткий час».
Питання:
- Як ви думаєте, князь говорить про гордість чи гординю? Чому?
- Що таке гордість? Чим вона відрізняється від гордині? (Гордість – це почуття власної гідності, самоповаги)
Висновок:
Володимир попереджає своїх дітей про смертний гріх – гординю. Говорить про смертність кожного. Згадує, що гординя проникає як у розум, і у серце людини.
4. Моральні поняття:благородство – безчестя. Слайд 13.
Витяги з тексту: «…не давайте хлопцям завдавати шкоди ні своїм, ні чужим…»
«…напийте і нагодуйте прохаючого…»
«…не забувайте і подавайте сироті…»
Запитання:
- У цих фразах простежується милосердне ставлення князя до людей. Як ви думаєте, поняття милосердя та шляхетність пов'язані між собою? У чому видно цей зв'язок?
- Чи може благородна людина бути немилосердною?
Витяги з тексту:
«…ні правого, ні винного не вбивайте і не наказуйте убити…»
«Хворого відвідайте, небіжчика проводите…»
«Не пропустіть людину, не привітавши її, і добре слово їй говоріть…»
Вчитель:
- У першій фразі яскраво видно силу справедливості, яку прославляє князь.
Питання:
- Як ви вважаєте, чому ж князь велить милосердно ставитися навіть до «винного»?
- Останні дві фрази дають зрозуміти, наскільки важливими є традиції для російської людини. А сьогодні чи потрібно дотримуватися давніх традицій? Чому?
Висновок:
Князь Володимир прагнув виростити шляхетних синів, здатних справедливо панувати. На думку князя, шляхетною може бути людина правдива, працьовита, справедлива, милосердна.
Питання:
- Чи достатньо перерахованих якостей для характеристики благородної людини?
- Як би ви трактували шляхетність, відштовхуючись від сучасних умов?

Завдання:Спираючись на зміни в сучасному світі, На вашу особисту ієрархію цінностей, складіть невелике повчання майбутнім поколінням.
Читання варіантів повчання.
5. Рефлексія:
- Чи можете ви назвати себе благородною людиною?
- Чи отримали ви якісь корисні настанови від князя Володимира? Яке з настанов ви зробили б своїм девізом?

6. Домашнє завдання (слайд 14):
Прочитайте самостійно «Повість про Петра та Февронію Муромських». Подумайте над питанням: «Який із героїв повісті міг би стати вашим моральним ідеалом?».

Урок за програмою А. В. Гуліна, А. Н. Романової. Матеріал може бути використаний на уроці позакласного читання, що розширює уявлення учнів про байки, або після вивчення казок про тварин. Діти можуть познайомитися з Панчатантрою, пам'ятником санскритської прози, збіркою повчальних оповідань.

Цільова аудиторія: для 5 класу

Урок, що передує вивчення творчості М. Ю. Лермонтова у дев'ятому класі. Програма "Школа 2100". Підручник "Історія твоєї літератури", 9 клас, Р. Н. Бунєєв, Є. В. Бунєєва, О. В. Чиндилова. Конспект уроку та презентація сприяють пробудженню інтересу до поета, особистості суперечливої, що позначилося на відгуках сучасників про нього, позначилося і на несхожості прижиттєвих портретів.

Пропоную матеріал до уроку літератури в 10 класі а рамках підготовки до підсумкового твору. Головна мета уроку - на матеріалі оповідання М.Гелпріна "Свічка горіла" пробудити у старшокласників інтерес до літератури та читання. У результаті аналізу розповіді використовуються цікаві методичні прийоми. Урок побудований відповідно до основних вимог ФГОС. У конспекті є навігація зі слайдів презентації. Посилання на джерела інформації наведені. На початку уроку на стадії виклику використовується відеоролик "Пушкін написав Єсеніна", який необхідно завантажити за посиланням та самостійно вставити у презентацію.

Цільова аудиторія: для 10 класу

Урок розроблено для 7 класу. Урок спрямовано формування навичок складання характеристики літературного героя; аналізу тексту; дослідницької роботи з текстом; на повторення та закріплення вміння працювати з текстом художнього твору.
Використовуються проблемно-пошукові (що спонукає та підводить до діалогу) методи, метод самостійної роботиіз текстом, наочний метод (презентація).

Цільова аудиторія: для 7 класу

На жаль, одного уроку не досить, щоб розглянути весь цикл. Але аналіз однієї трагедії дозволить учням побачити, що теми, поставлені автором, загальнолюдські, позачасові. "Моцарт і Сальєрі" - твір, який досі трактується по-різному. У цій п'єсі А.С. Пушкін знову звертається до питання природі творчості Художника. Здійснивши злочин, Сальєрі приречений на безслав'я, тому що автору важливо привести до думки про неминучу розплату за гріхи. Але все ж таки він показує можливий шлях порятунку людини.

Цільова аудиторія: для 9 класу

Конспект та презентація до уроку: «Рідна природа у віршах російських поетів 19 століття».

На занятті учні звертаються до віршованим текстам, вчаться розуміти думки та почуття російських поетів, які писали вірші про рідну природу, розвивають вміння користуватися літературознавчими термінами, аналізувати поетичний текст. На занятті створюються умови на формування художнього смаку, емоційного сприйняття навколишнього світу через поетичні образи російської пейзажної лірики.

На етапах уроку передбачено наступні видидіяльності: художнє читання поетичних творів, робота з літературознавчими термінами, робота з ілюстраціями, написання віршів, складання синквейну.

5 клас.

ТЕМА: УРОК-МАЙСТЕРНЯ « ТУТ МАЛО ПОБАЧИТИ, ТУТ ТРЕБА ПОДИВИТИСЯ…». ПОНЯТТЯ ПРО ЕПІТЕТ.

Ціль:

Ознайомити п'ятикласників із поняттям «епітет»; навчити їх застосовувати отримані знання у різних видах діяльності на уроках російської мови та літератури.

Завдання уроку:

Навчальні:

    Сформувати навичку знаходження епітету у художньому тексті.

    Почати вироблення вміння підбирати епітети до іменників, відпрацьовувати вміння та навички часткового аналізу ліричного твору.

    Навчати п'ятикласників відрізняти епітети від граматичних визначень.

    Мотивувати розвиток досвіду перебування епітету в тексті.

Розвиваючі:

    Формування вміння порівнювати тексти з включеними до них епітетами від текстів з їх застосування.

    Формувати вміння робити висновки про роль епітетів у тексті, узагальнювати досліджувані літературні факти та поняття.

    Розвивати монологічну мову уч-ся і звичку виразного читання ліричних текстів.

    Розвивати пізнавальний інтерес уч-ся до літератури та художньої творчості.

Виховують:

    Виховувати відповідальне ставлення до навчальної праці.

    Формувати правильне ставлення до природи, вчити п'ятикласників «бачити» і «вдивлятися» її красу.

    Домагатися усвідомленості щодо понять теорії літератури.

    Виховувати любов до читання, вчити вчитися бачити красу російської літературної мови на прикладі творчості російських поетів.

Обладнання: 1. мультимедійна презентація до уроку; 2) картки-тренажери; 3) роздруківки вірша К. Бальмонта «Сніжинка»; 4) приладдя для малювання

(фарби, пензлі, папір), 5) аудіозапис музики П.І.Чайковського «Пори року».

ХІД УРОКУ.

    Організаційний момент.

    Мотиваційно – цільовий блок.

Вступне слово вчителя.

Одна людина дивиться на краєвид, що відкривається його очам, і бачить нудну дорогу, ліс, дерева.

Другий, подивившись на цей пейзаж, побачив траву, орану землю, березу. А третій залюбувався краєвидом і забрав у своїй пам'яті значно більше. Він зміг побачити синє море волошок на лузі, що повторювало колір неба, побачив вологу чорноту оранки, побачив сліпучо-білі стовбури берез, увінчані смарагдовими кронами. У різних людей різний дар зору.

Чим різняться картини, побачені різними людьми? Чому у різних людей різний дар зору? Як ви знаєте ці слова?

Які слова допомогли третій людині барвисто і образно описати краєвид, який тільки він зміг по-справжньому побачити, а нам уявити його? ( синє море волошок, волога чорнота оранки, сліпучо-білі стовбури берез, смарагдові крони).

Отже, тема нашого сьогоднішнього уроку – «Поняття про епітет» (слайд №1).

Як ви вважаєте, які завдання стоять перед вами сьогодні на уроці? Якою є мета нашої роботи? Постарайтеся самі визначити мету та завдання сьогоднішньої майстерні? (Слайд №2.)

Чому наш урок носитиме назву майстерня? (Ми будемо чогось вчитися, а, можливо, щось і самі змайструємо, зробимо, створимо).

Девіз нашого уроку: «МИ ТВОРЦІ!»(Слайд №3). Отже, вперед!

II. Блок "Вивчення нового матеріалу".

    Пробудження життєвих вражень (слайд №4).

Назвіть якості людини, які розкривають її характер ( добрий, чуйний, працьовитий, щирий та ін.)

А тепер вгадайте за названими ознаками, про яку квітку йдеться: червона, колюча, ніжна, ранкова, пахуча ароматом південної ночі. (Роза).

Визначте час доби за його ознаками (робота за варіантами: називають ознаки – вгадують час доби. Наприклад, прохолодний, ясний, росистий, пахучий – ранок).

За допомогою яких слів виділили властивості, якості, ознаки предметів і явищ.

2. Аналіз початкового визначення (слайд №5).

Прочитайте виразно рядки із казки А.С.Пушкіна.

А ткаля з Бабаріхою

Та з кривою кухаркою
Біля царя сидять

Злими жабами дивляться.

Які слова допомагають нам уявити героїнь А.С.Пушкіна? Чи сподобалися вони вам? Чому не сподобалися? (кривою кухаркою, злими жабами).

Ці слова мають особливу виразну силу і називаються епітетами. Спробуйте пояснити значення цього терміна.

3. Узагальнення відповідей як опорного конспекту. Робота у зошитах. Визначення поступово виводиться на слайд №6).

Епітет - художнє визначення. Найчастіше прикметник, який виділяє властивості, якості; передає відношення автора; заражає настроєм; створює образ.

    Блок «Творча майстерня».

    Підмайстри.

Хто такі підмайстри? (Учні, помічники майстра)

    Відмінні риси епітетів від граматичних визначень

(Слайд №7)

Завдання:

Підкресліть епітети.

Чудовий день! - Суботній день.

Золоте серце - Золоте кільце.

Лисий характер - лисячий хвіст.

День як би кришталевий - довгий день.

б) Роль епітетів у вірші К.Бальмонта «Сніжинка» (роздруківки вірша лежать на партах кожного уч-ся).

Завдання:

Виписати епітети, які створюють «образ» сніжинки та роблять його незабутнім.

Світло-пухнаста

Сніжинка біла,

Така чиста,

Така смілива!

Дорогою бурною

легко проноситься

Не в височінь блакитну,

На землю проситься.

Лазур чудову

Вона покинула

Себе до безвісної

Країну впала.

У променях блискучих

Ковзає, вміла.

Серед пластівців тануть

Збережено-біла.

Під вітром, що віє

Тремтить, злітає,

На ньому, що плекає,

Світло хитається.

Його гойдалками

Вона втішна,

З його хуртовиною

Кружиться шалено.

Але ось закінчується

Дорога дальня,

землі стосується

Зірка кришталева

Лежить пухнаста,

Сніжинка смілива,

Яка чиста,

Яка біла!

Вкажіть, де у вірші рух, політ, вихор, а де милування та захоплення?

Як передати цю зміну настрою під час читання?

Який ви представили сніжинку?

в) Гра «Змагання із поетом».

Завдання:

Ввести епітети у вірш А.Фета, які допоможуть уявити намальовану поетом картину. Позмагайтеся з автором.(Учся працюю на картках-тренажерах) (Слайд № 8).

(Чудова) картина,

Як ти мені рідна:

(Біла) рівнина,
(Повний місяць.

Світло небес (високих)

І (блискучий) сніг

І саней (далеких)

(Самотній) біг.

У разі складнощі можна провести колективне обговорення пропонованих уч-ся епітетів або запропонувати ряд слів-визначень, які можна використовувати при роботі, причому, серед них повинні бути і ті, які не можна ввести у вірш.

    "Ми творимо!". Майстри художнього слова.

Уч-ся пропонуються різнорівневі завдання творчого характеру (уч-ся 1 і 2 груп працюють із картками–тренажерами). Бажано, щоб завдання вибирали самі уч-ся.

1 група

2 група

3 група.

4 група

Читання вірша Ф.І.Тютчева

«Чародейкою Зимою» та малювання до нього мальовничої акварельної ілюстрації, вибір назви для своєї роботи

(Рядок з вірша з використанням епітету)

Введення у текст епітетів те щоб картина стала зримою. конкретною, виразною.

ЗУСТРІЧ З... ЛІСОМ.

Я зробив крок (а) на… стежку і завмер(ла) від… . Мене обступили... дерева. Рукою я доторкнувся до... берізки. Залюбувався... сосною. Завмер поруч із … осинкою і пошепотів із нею. Сховався під …ялиною, піднявши її… гілки. Кожне дерево має свій характер, його потрібно… .

Прослуховування музики П.І.Чайковського

" Пори року". Слово намалювати картину, яку ви представили.

Написати розповідь чи вірш, використовуючи епітети те щоб читач зміг уявити картину, яку автор намалював.

Після самостійної роботи розглядаються 2-3 закінчені роботи уч-ся. Інші пропонується доопрацювати вдома і представити на наступному уроці.

    Підсумки уроку. Рефлексія (Слайд №9)

    Питання до уч-ся:

- Назвіть секрети епітету.

Як побачити епітети у тексті?

Яка їхня роль у художньому тексті?

А який епітет ви можете підібрати на сьогоднішній урок?

Як ви можете оцінити роботу нашої творчої майстерні?

2. Заключне слово вчителя.

Сьогодні кожен із вас спробував бути художником слова. Ми спостерігали за творами поетів та композиторів, які подарували нам, чудові витвори мистецтва. Таким людям необхідно бути чуйними, уважними та небайдужими, які вміють помічати, здавалося б, непомітне. Так давайте вчитися в них «прислухатися» і «вдивлятися» в навколишню природу. Дар зору необхідно розвивати. Пробуйте свої сили та наповнюйте світ барвистими епітетами. УДАЧІ ВАМ!

Домашнє завдання:

    Доопрацювати різнорівневі завдання, незакінчені на уроці.

    Вивчити опорний конспект, проілюструвавши його своїми прикладами.

Використана література:

    Журнал Література у школі. № 2 - 2002 р..

    Т. Рік. Доброго ранку Прикметник! - М: Астрель, 1999.

    Іду на урок літератури. - М.: Перше вересня, 2001.

    Ігрові технології на уроках російської 5-9 класи. - Волгоград: Вчитель, 2008.

    Квятковський А. Поетичний словник. - М.: Радянська енциклопедія, 1966.