Játékos szórakoztató program nagyobb óvodás gyerekeknek. Forgatókönyv. A „Merry Detvoryandiya játékprogram forgatókönyve 5-7 éves gyermekek számára

Óra 6-7 éves gyerekekkel. "Kincsvadászok" (versenyjáték a "mozgasd meg az agyad" ciklusból)

Cél:

Aktiválja kognitív tevékenység, a gyermekek kognitív folyamatainak fejlesztése, érdeklődés a matematika, az orosz nyelv és az őket körülvevő világ iránt az általános iskolában.

Feladatok:

Nevelési:Javítja a geometriai formák felismerésének képességét, javítja a számolási készségeket. Tanulj meg egy adott hangot megtalálni egy szóban.

Fejlesztés: Fejleszteni kell az egyszerű összeadási és kivonási feladatok megoldásának képességét. Gyakorlat a mondatkészítésben, a mondatok szavakra bontásában.

Fejleszti azt a képességet, hogy a kérdésekre egész mondatban válaszoljon.

Nevelési: A verbális kommunikáció kultúrájának elősegítése, a jóindulat, a barát meghallgatásának képessége.

Az óra menete:

"Sziasztok kedves srácok! Szeretnélek meghívni titeket egy kirándulásra. És egy ilyen csodálatos alkalomra egy meglepetéssel készültem nektek, amit minden vizsgán sikeresen megtaláltok. Érdekesek lesznek a feladatok, ezek teljesítése után megtudod, hol rejlik a kincs. Vigyél magaddal jó hangulatés a tudás, amivel rendelkezel. Készen állsz az utazásra? Akkor sok szerencsét".

És vonattal fogunk utazni.

Nos srácok, kezdjük az utazást?

Ahhoz, hogy kocsivá váljunk, kerekekre van szükségünk.

(a kerekek kiadása a feladat elvégzése után történik: határozd meg 1,2,3 ... a szó hangját, melynek képe a kerék bal oldalára van ragasztva)

Tehát a vonatunkon az összes hely foglalt, és nekivágunk az útnak! (egy dalt egyszerre énekel)

"Megyünk, megyünk, távoli vidékekre megyünk,

Jó szomszédok, boldog barátok.

Szórakozunk, énekelünk egy dalt,

A dal pedig arról szól, hogyan élünk."

Közeledik a vonatunk az első "SZLOVOZNAIKA" állomás. Állítsák meg a kocsikat!

Most játszani fogunkjáték "Hívjon egy szóban"

Volga, Tom, Oka, Don - folyók.

Malvina, Karlson, Dunno mesehősök.

Nappal, éjszaka, reggel, este – a nap egyes részei.

Tél, tavasz, nyár, ősz az évszakok.

A szúnyog, a pillangó, a légy rovarok.

Eper, ribizli, málna - bogyók.

Oroszország, Anglia, Németország - országok.

Hagyma, sárgarépa, burgonya - zöldség.

Március, április, május az év tavaszi hónapjai.

A tehén, a kos, a kutya, a macska házi kedvenc.

Juhar, nyír, nyár - fák.

Ó, nézd, a labda fekszik. És mi van ráírva? - ("játssz velem")

Játék "A hét napjai"

Fogd el a labdát és dobd el a labdát,

Nevezze meg a hét napjait!

Nevezze meg a hét 2. napját, 5., 1., 6., 4., 3., 7.

Ha ma kedd van, akkor a hét melyik napja lesz holnap?

Ha ma hétfő van, melyik nap volt tegnap?

Játék "Make it Right"

Srácok, nézzétek, színes szavak vannak az asztalon. Ó, voltak mondatok, de minden szó összekeveredett. Tegyük rendbe ezeket a mondatokat.

Kint pelyhekben hull a hó.

A srácok iskolába járnak.

Szeretünk korcsolyázni.

Hamarosan itt a várva várt tavasz.

A következő állomás neve "ZVUKOZNAYKA". A józan tudósok minden hangot ismernek, de te milyen hangokat?

Gyermekek: magán- és mássalhangzók.

Magánhangzók? Miért hívják így?

Mássalhangzó hangok? Miért hívják így?

(A gyerekek asztaloknál foglalnak helyet)

Játék "Add vissza a magánhangzót."

Nézd, furcsa kártyák vannak az asztalon – elvarázsolt szavak vannak rájuk írva. Voltak magánhangzók a mássalhangzók között, és most elvesztek. Gondolkodjunk és írjunk rájuk.

(mák, füst, szekrény, szék, gyümölcslé, macska, tartály, kincs, alvás, bokor, fog, elefánt)

És most meghívlak játszania "Találd meg a házat játékokért" játék.

(A gyerekek a zenére táncolnak. A zene elhallgatása után vesznek egy játékot és viszik a házukba. A kék karikában - azok a játékok, amelyeknek a neve kemény hanggal kezdődik. Zöldben - a halk hangért.)

Játék "Hibás mondatok"

A küldetések ezen az állomáson még nem értek véget. Az író megírta a mondatokat, de az utolsó szavakban összekeverte a mássalhangzókat. Segítsünk kijavítani a hibákat.

A költő befejezte a sort, a végére hordót tett (pont);

Egy dög hever egy kiságyon, rágja, ropogtatja a fegyvereket (szárítás);

A kerti ágyon erősen narancssárga sapka (répa) ül;

A nyírfák alatt, hol árnyék van, egy régi nap (csonk) lapult;

Behúzza az egeret az üregbe egy hatalmas szelet kenyeret (kéreg);

Búzavirágot gyűjtöttünk, fejünkön kiskutyák (koszorúk) vannak.

A vonatunk indul a következő állomásra!!!

A következő állomás a ZNAIKA.

Nézze meg az íróasztalt. Sok szótag keveredik itt, szavakat kell készíteni belőlük. Van egy tipp az Ön számára - az állatok nevei itt vannak elrejtve.

ko ba va

szóval ro ka

lo sa di

li sha (tehén, kutya, ló, róka)

Melyik szó felesleges? (Róka)

Miért?

Miben különböznek a vadon élő állatok a házi kedvencektől?

Milyen előnyei vannak a házi kedvenceknek?

Játék a főnevekkel

Gyerekek, nézzétek, van 2 különböző színű zacskóm, nektek pedig képekkel ellátott kártyák vannak az asztalotokon. Egy fekete kézitáskába teszel egy képet, amely megválaszolja a „mi? ", Sárgán pedig - arra a kérdésre, hogy ki? ".

Srácok, közeledünk a következőhözállomás - "MATHEMATICHESKAYA".

Szerinted ki lakik ezen az állomáson? (gyerekek válaszai).

Élj itt: számok, számok, geometriai formák, feladatok, példák stb.

És itt van még egy feladat játék "Tangrand"

Geometrikus formák hevernek az asztalokon. Azt javaslom, hogy készítsünk belőlük egy képet minta alapján.

Milyen figurákból készült karácsonyfa kép? (gyerekek válaszai)

Van egy egész erdőnk, és medvék élnek az erdőben. Játsszunk velük.

Fizika perc "A kölykök gyakrabban éltek"

Játszottunk a medvékkel, ideje megoldani a problémákat.

A feladatok rejtvények.

Egy kakas felrepült a kerítésen, és ott találkozott még kettővel. Hány kakas van? Kinek van kész a válasza? (1 + 2 = 3)

Öt kölyökkutya focizott, egyet hazahívtak. Kinéz az ablakon, számol. Hányan játszanak most? (5-1 = 4).

Hány feje van 8 tehénnek? (nyolc) .

Hány hold van az égen? (egy) .

Seryozha esett a hóba, utána Aljoska, majd Irishka, majd Marishka, majd Ignat elesett. Hány pasi van a hóban? (5).

Az almafán 10 alma nőtt. Az almafa megkérte Alyonushkát és testvérét, hogy egyenek 1-1 almát. Mennyi maradt az almafán? (nyolc)

4 nyuszi füle látszik a kerítés mögül. Hány nyúl van a kerítés mögött? (2)

Hány eper van egy üres pohárban?

Milyen számra gondolok, ha 1 nagyobb 6-nál és 1 kisebb 8-nál?

Nevezzen meg egy extra szót:

a) plusz, mínusz, péntek, egyenlő, nem egyenlő.

b) kör, négyzet, téglalap, december, ovális.

Jó volt, nem volt kétségem afelől, hogy megbirkózik a feladattal.

Most mi döntünk példák (tapsokkal és kézfigurákkal látható)

Srácok, itt minden teszten túl vagyunk, de még nem világos, hol van a kincs?

Vendégeink pedig őrzik a kincset,

De ők erről nem tudnak.

A fa alatt fekszik

Rejtett, nincs zaj! - Találd meg ...

„Srácok, nagyszerűek vagytok! Ha megtalálta a kincset, az azt jelenti, hogy minden feladattal megbirkózott, és ez arra utal, hogy okos, figyelmes és találékony vagy. Utunk a végéhez ért, most már kinyithatod a hőn áhított dobozt. Mindenkinek csemege. Mit mondhatnék? (Köszönöm)


Állami óvoda oktatási intézmény 7. számú általános fejlesztő jellegű óvoda kiemelt megvalósítással fizikai fejlődés a szentpétervári Kalinyinszkij kerület tanulói

Játékterápiás program 5-6 éves gyermekek számára.

Óvodapedagógus állította össze

oktatás és nevelés

Belorukova M.B.

Szentpétervár-2014-

Magyarázó jegyzet

Sok kisgyerek agresszív. A gyermek felnőttek számára aprónak és jelentéktelennek tűnő élményei, csalódásai éppen idegrendszerének éretlensége miatt bizonyulnak nagyon hevenynek és nehéznek a gyermek számára. Ezért a gyermek számára a legkielégítőbb megoldás a fizikai reakció lehet, különösen, ha a gyermek kifejezőképessége korlátozott.

A gyermekek agressziójának két leggyakoribb oka van;

1.Fél a sérüléstől, megsértődéstől, támadástól, sérüléstől. Minél erősebb az agresszió, annál erősebb a félelem mögötte.

2. Tapasztalt neheztelés, vagy lelki trauma, vagy maga a támadás. Nagyon gyakran a félelmet a gyermek és a körülötte lévő felnőttek megzavart társas kapcsolatai generálják.

A fizikai agresszió kifejezhető mind harcokban, mind a dolgokhoz való destruktív hozzáállás formájában. De az agresszivitásnak nem kell fizikai cselekvésekben megnyilvánulnia. Egyes gyerekek hajlamosak az úgynevezett verbális agresszióra / inzultusra, kötekedésre, káromkodásra /, amit gyakran követ az erősség érzése vagy a saját sérelmeik visszaszerzése iránti kielégítetlen igény.

A kisgyermekek agresszív viselkedésének leküzdésére és megelőzésére olyan csoportos játékokat használhat, amelyek elősegítik toleranciájuk és kölcsönös segítségnyújtásuk fejlesztését.

A cél program egy hatéves óvodás gyermek fizikai és verbális agresszivitásának korrekciója.

Feladatok;

1. A gyermek agresszív viselkedésének korrekciója, a harag kifejezési módjainak megtanítása.

2. Önbizalom, önkényes magatartás kialakítása, erősítése.

3. Megelőző feladat - az agresszív viselkedés megelőzése.

A játékterápia stratégiája és taktikája.

A javítójátékok időpontja ebéd előtti időpontban van óvoda vagy délutáni uzsonna után, csoportban vagy egy hálószobában hetente kétszer. V egyénileg az ügyféllel, minden érdeklődő gyermeket bevonva a játékba.

Feltételezett olyan tulajdonságok fejlesztése a gyermekben, mint az empátia, az emberekbe vetett bizalom, amelyek kiküszöbölik az agresszív viselkedést. A szülői részvétel formája - a gyermek otthoni megfigyelése és epizodikus bevonása / a pedagógus ajánlásai a szülők fiukkal kapcsolatos viselkedésében /

Egy különleges anyag és felszerelésa játékokhoz nem kötelező, kivéve az ajánlottakat.

célja

idő

1. lecke. Játék „Spontán rajz” / papírlapok különböző formák, olló, festékek, ceruzák,

Különféle anyagok az applikációhoz /

A fantázia fejlesztése, a negatív élmények reakciója, az érzelmi stressz levezetése.

25-30 perc.

2. lecke: „Békés és harcias” játék / hangszerek minden játékos számára /

A figyelő és koncentráló képesség fejlesztése; serkenti a kommunikációt, energiát szabadít fel.

20-25 perc

3. lecke. Játssz "Beszéd" / labdával /

A figyelem és az önkény fejlesztése.

25-30 perc

4. lecke. Játék '' Élőkép '' / asztal, székek /

A mozdulatok kifejezőképességének fejlesztése, a kommunikációs készségek önkényessége.

25-30 perc

5. lecke: „Varázsló” játék

A non-verbális kommunikációs eszközök fejlesztése.

25-30 perc.

6. lecke. "Csiga" játék

Önkontroll és önkontroll fejlesztése.

25-30 perc.

7. lecke. "Krokodil" játék

Könnyedség fejlesztése, megfigyelés, félelmek eltávolítása.

30 perc.

8. lecke. Játék '' Octopus ''

Csapatmunka készség, kézügyesség, gyors ész, elhivatottság fejlesztése.

25-30 perc.

9. lecke. Játék '' Állatkert''

A kommunikációs készségek fejlesztése, az arckifejezések, gesztusok nyelvének felismerésének képessége, testbilincsek eltávolítása.

25-30 perc.

10. lecke.

játék "Vén nagyi"

Kommunikációs készség fejlesztése, bizalom, empátia, mozgáskészség fejlesztése.

30 perc.

11. lecke.

"Zsuzsa" játék

Válasz a negatív érzelmekre.

25-30 perc.

12. lecke.

játék "A hídon"

Kommunikációs képességek, motoros kézügyesség fejlesztése.

25-30 perc.

13. lecke.

Játék "Bál a körben" / különböző szakmák attribútumai / hőmérők, edények, harmonikák /

Mozgáskoordináció, non-verbális kommunikáció képességének fejlesztése.

25-30 perc.

14. lecke.

Játék "Két játék - cserélj helyet!"

Mozgásos ügyesség, figyelem, mozgáskoordináció fejlesztése.

25-30 perc.

15. lecke.

Játék "Halld a neved"

Reakciósebesség, motoros ügyesség fejlesztése.

30 perc.

Összesen 15 tanóra van, a játékokra összesen 7 óra 30 perc áll rendelkezésre.

Központi téma

1. "Spontán rajz" játék

Cél -a képzelőerő fejlesztése, a negatív élményekre való reagálás, az érzelmi feszültség levezetése.

Szükséges tartozékok- különböző formájú papírlapok (kör, négyzet, háromszög, téglalap), olló, ceruza, különféle anyagok az alkalmazáshoz.

A játék leírása.

A szobában félhomály gyúl fel, kellemes, halk zene. A gyerek 45 percen belül azt rajzolhat, amit akar, rátéttel díszítheti a rajzot .........

Hozzászólások; A spontán rajzolás segít kilábalni a depresszióból, oldja a pszichés stresszt, aktualizálja az arányérzéket – a gyerek abbahagyja, ha rájön, hogy már nem érdemes kísérletezni. Az érzések tükröződnek a papíron.

A felnőtt feladata, hogy teljes szabadságot adjon a gyermeknek, engedje, hogy a lap mezején úgy cselekedjen, ahogy akar.

Érdekes megfigyelés; ritkán valamelyik gyerek azonnal megérti a feladat lényegét, nem világos számára, hogy mit és hogyan kell lerajzolni. Ez a felnőttek keserű válasza az állandó tiltásaikra és korlátozásaikra.

2. A "Békés" és a "háborús" játék.

Cél -fejleszti a figyelő és koncentráló képességet, serkenti a kommunikációt, fejleszti a hangok megkülönböztetésének képességét, az energia felszabadítását.

Szükséges tartozékok- egy hangszer minden játékos számára.

A játék leírása.

Minden gyerek megválasztja a hangszerét. Akik a csendes hangzásúakat választották, azok a „békés” törzshöz tartoznak. És azok, akiknek hangszerei hangosan szólnak – a „harcos” törzsnek. A legenda szerint a törzsek különböző partokon élnek, így csak hangokon keresztül tudnak kommunikálni, felváltva hangszeren játszva. A gyerekek táncokkal kísérhetik az előadást, a zenének megfelelően - nyugodtan vagy energikusan.

Megjegyzések (1) ; fontos megbeszélni a gyerekekkel, hogy egy hangszer hangos hangja a jellemének tükre, amit mozgással, tánccal, arckifejezéssel mutathatunk meg. De még a karakter is megváltoztatható, ha nagyon igyekszel. És miután egyes gyerekek eleget „küzdenek”, mások pedig belefáradtak a „békésségbe”, megpróbálhatsz jellemváltást javasolni. Ez jó alkalom arra, hogy a gyerekek kipróbálják a különböző viselkedési stílusokat, megtalálják a számukra legmegfelelőbbet.

3. Játék "Beszélj!"

Cél - a figyelem fejlesztése, az önkény.

Szükséges tartozékok labda.

A játék leírása.

A felnőtt felkéri a gyerekeket a kérdések és válaszok játékára, de figyelmezteti, hogy csak a „Beszél” szó után válaszolhatnak a kérdésekre. A labda dobására vonatkozó kérdés után ne felejtsen el szünetet tartani, csak ezután mondja azt, hogy „Beszél”. A kérdések bármiek lehetnek, például;

’’ Milyen évszakokat ismersz?’’….’’Mondd?’’

Melyik évszak van? ........ Beszélj.

A hét melyik napja van ma? ........... Beszélj.

Melyik hónap van most? ............ Beszélj.

’’ Hány nap van egy héten? ’’ .. ’’. Beszélj. ’’

''Hány nap van egy évben?''... ''Mondd.''

Milyen színű Mása ruhája? ''... ''. Beszélj. ''

''Milyen színűek a csoport asztalai? '' ... '' Beszélj. ''

4. Élő festés

A cél a mozdulatok kifejezőkészségének, az önkényességnek, a kommunikációs készségnek a fejlesztése.

A játék leírása.

A gyerekek cselekményjelenetet készítenek, és lefagynak. Csak azután változtathatják meg a pózt, miután a vezető kitalálta a kép nevét.

Megjegyzések (1) ; Annak ellenére, hogy a játék fő célja az „élőkép” létrehozása, a hangsúly a tárgyalási képesség fejlesztésén, a közös nyelv megtalálásán van benne. Ez a játék különösen hasznos lesz a kommunikációs nehézségekkel küzdő (konfliktusos, agresszív, félénk, visszahúzódó) gyerekek számára. Jobb, ha egy felnőtt szemlélő pozíciót foglal el. Közbelépésére csak a gyerekek veszekedése esetén van szükség.

5. Varázsló

Cél - non-verbális kommunikációs eszközök fejlesztése.

A játék leírása.

A gyerekek a „varázslót” választják. "A varázsló" olyan akcióval áll elő, amellyel megfosztja a megbabonázott gyermeket a beszédtől. A megbabonázottnak gesztusok és arckifejezések segítségével kell elmondania, hogyan ragadta el a „varázsló”, milyen érzései voltak az elfogás pillanatában. A gyerekek minden mozdulatát és arckifejezését szavakkal írják le. A megbabonázott férfi gesztusokkal próbálja kifejezni hozzáállását a leírásukhoz – vajon jól értették-e.

Megjegyzések (1) ; minden gyermeknek a megbabonázott és a „varázsló” szerepében kell lennie. A mimikai vázlatok változatosabbá tételéhez kérdéseket tehet fel a gyerekeknek érzelmi állapotukra, jólétükre stb.

6. Csiga

Cél - az állóképesség és az önuralom fejlesztése.

A játék leírása.

A gyerekek egy sorban állnak, és egy jelzés hatására lassan elindulnak egy előre meghatározott helyre, és lehetetlen megállni és megfordulni. Az nyer, aki utoljára ér a célba.

Megjegyzések (1) ; A játék szabályainak betartásához az óvodáskorú gyermekeknek sok erőfeszítést kell tenniük, mivel aktívak és mozgékonyak.

Különösen hasznos, ha ezt a játékot beépítjük olyan csoportok munkájába, amelyekben konfliktusos, agresszív gyerekek vesznek részt. Hiperaktív gyerekekkel való munka során is használható, de csak a korrekció utolsó szakaszában.

7 krokodil

Cél -ügyesség fejlesztése, megfigyelés, félelmek eltüntetése.

A játék leírása.

A gyerekek a „krokodilt” választják. A kiválasztott egymásra nyújtja a kezét - ez a krokodil szája - és körbejárja a helyiséget, az emelvényt, dalokat énekel, táncol, ugrál. Közben a gyerekek a szájukba tették a kezüket. Egy ponton a krokodil bezárja a száját. Akinek nincs ideje meghúzni a kezét, „krokodillá” válik. Hozzászólások; krokodil szerepében minél több gyerek látogasson el, hogy érezze a szerepjáték érzéseinek változását.

8 polip

Cél -csapatmunka készség, kézügyesség, találékonyság, elhivatottság fejlesztése.

Szükséges tartozékok- teniszlabda.

A játék leírása.

Négy gyermek fekszik a földön, körben, középen, lábukkal összekötve. Ez egy „polip”, csápjai (gyermekkarjai) között „tojások” (golyók) vannak. A többi gyerek „hal”. A halak a polip csápjai között úsznak, és összegyűjtik az ikrákat. Az „Octopus” aktívan zavarja a „Fishy”-t. Az a hal nyer, amelyik a legtöbb „tojást” gyűjtötte. Ha a polip tud halat fogni és a kör közepére ülteti, akkor kiesik a játékból. Hozzászólások; a játék nagy koncentrációt igényel a gyerekektől, mind a halaktól, mind a polipoktól, ezért gyakran megfigyelhető a negatív érzelmek túlsúlya. Egy felnőttnek ezt időben észre kell vennie, és gyermeket kell váltania. Néha még a játék szüneteltetése is tanácsos.

9 az állatkert

Cél -a kommunikációs készségek fejlesztése, az arckifejezések, gesztusok nyelvének felismerésének képessége, a testi szorítók eltávolítása.

A játék leírása.

Érdekes csapatban játszani. Az egyik csapat különböző állatokat ábrázol, lemásolva szokásaikat, testtartásukat, járásukat. A második csapat – a nézők – körbejárják a „menazsériát”, „állatokat fényképeznek”, dicsérik őket és kitalálják a nevet. Amikor az összes állatot kitalálják, a csapatok szerepet cserélnek.

Egy komment; ösztönöznie kell a gyerekeket annak biztosítására, hogy átadják ennek vagy annak az állatnak a szokásait, valamint tetszőleges jellemvonásokkal ruházzák fel őket.

10 éves nagymama

Cél -a kommunikációs készség, a bizalom, az empátia fejlesztése, a motoros kézügyesség fejlesztése.

Szükséges tartozékokkendők szemkötőhöz.

A játék leírása.

A gyerekeket két csapatra osztják – nagyszülőkre, unokákra és unokákra. Az öregeknek be van kötve a szemük – nagyon idősek, ezért nem látnak és nem hallanak semmit, és orvoshoz kell vinni őket. Erős forgalom mellett kell átmennie az utca túloldalára. A nagyszülőket az unokák, unokák kísérjék el, ügyelve arra, hogy ne üsse el őket egy autó. Aztán krétával megrajzolnak egy utcát, és néhány gyerek autóvá válik, és össze-vissza szaladgálnak az utcán. Az unokák feladata nemcsak az idős emberek átszállítása az út túloldalára, hanem az orvosnak való bemutatása is. (Az ő szerepét az egyik gyerek játssza)

Játékprogram "Robinsonok és péntekek". Forgatókönyv

A jelenet egy sivatagos szigethez hasonló: szőlő lóg (zöld papírba csomagolt kötelek). A központi fal egy bajba jutott hajót ábrázol.

A színpad oldalain hamis pálmák és egzotikus növények. Előzetesen két, 10-12 fős válogatott alakul – a „Robinsonok” és a „Fridays” –, amelyek csapatuk névjegykártyáit készítik elő a játékra.

Vezető. Kedves barátaim! Ma Robinsont követjük egy lakatlan szigetre. Hadd mutassam be a két bátor vakmerő csapatot – a "Robinsonokat" és a "Péntekeket". Köszöntsük őket.

Robinsonok és péntekek belépnek a játszótérre és bemutatkoznak névjegykártya csapatod.

Robinsonok.

A mi szeretett Robinsonunk

Csak úgy él, ahogy akar.

Robinson mindent elbír,

Az élet gyertyaként világít.

Acél idegei vannak

Korábban csak az első volt.

Természeténél fogva filozófus.

Az igazi élet sokáig

Nem rejtély számára!

Robinson melletted, tudod

Nem fogsz hibázni sehol!

Megmondja, hogyan élj

Hogyan lehet megoldani a problémákat.

De mindehhez, makacs,

Miért, ő maga sem tudja!

pénteken.

Péntek a legjobb barátunk

És ez nem történt olyan hirtelen,

Sok év és sok tél

Őt már ismerjük.

Péntek néha nem tudja

Hogyan éljünk ebben a világban

Néha nem érti

Hogyan viselkedjünk méltósággal.

De majd, amikor elhiszi

Meg fog érteni valakit

Ő legalább

Soha nem hagylak cserben!

Isten áldása a felebarátod számára!

Tiszta szívű, szép lélek!

Milyen fényes szálakat szőnek

Az ő világa nagy, nagy!

Vezető... Köszönet a Robinsonoknak és a Péntekeknek. Most pedig hadd mutassam be zsűriünket, amely értékeli a mai játékot (a zsűri képviseletében). Csak a földrajz igazi szakértői tudják helyesen meghatározni az utazási útvonalat. A "Robinsonok" és a "Péntek" tudását pedig földrajzi vetélkedővel mérjük össze. Minden helyes válaszért egy pont jár. Egyenként válaszolunk. Aki nem tudja a választ, kihagyja a sorát, egy másik csapat válaszol.

1. A labda kicsi,

Nem parancsol lustának lenni,

Ha ismeri a témát,

Ez megmutatja az egész világot. (A földgömb)

2. Én vagyok a főváros, ami az afgán ég alatt van,

És rendezd át a szótagokat – és kenyér leszek. (Kabul-Bulka)

3. Milyen kapun tud átmenni egy jégtörő is? (A Karsky-kapun át.)

4. Víz van körös-körül, de az ivással baj van. (Tenger)

5. Melyik tengerben horgásznak a három világrész lakói? (A Földközi-tengeren)

6. Melyik állapot kezdődik "A"-val és végződik három "I"-vel? (Ausztria)

7. Milyen övvel nem öveznéd fel magad? (Földrajzi öv.)

8. Jelöljön meg egy helyet a Földön, ahol bárhová is fordul, dél lesz. (A horizontnak csak az egyik oldala van az Északi-sarkon, azaz délen.)

9. Melyik kontinensen található a legtöbb ország? (Afrikában.)

10. Melyik állam fővárosa van „rejtve” a „játék” szóban? (Riga)

Vezető... Most azon kell gondolkodnunk, hogyan építsünk kunyhót egy lakatlan szigeten. Ez nem könnyű feladat, de szükséges. Parancsomra a kapitányok a proszceniumhoz futnak, és leguggolnak. Amint leülnek, minden csapatból elfut a következő résztvevő, eléri a kapitányt, tenyerével "tetőt" csinál rá, és felkiált: "Gop!" Aztán a csapat következő tagja fut, és ugyanezt csinálja, stb. Amikor az utolsó feljön és tenyerével „tetőt” csinál, mindenki kórusban kiáltja: „Gop!”, és a kapitány feláll teljes magasság. Szóval ki építi fel gyorsabban a kunyhót?

Vidám zene szól. A "Kunyhó építése" versenyt rendezik. A zsűri értékel.

Vezető. Szép munka! A kunyhók készen állnak. Ideje enni valamit, venni egy vadat. Van egy csomó különböző madarakés vadállatok. Látsz két gyereket? (A gyerekek rajzai a falon 8-10 méterre vannak a játékosoktól.) Most kapsz egy fegyvert - kis golyókat. Ki éri el gyorsabban a célt? Mielőtt azonban kimennénk a vadászok nyomába, végezzünk egy bemelegítő rituálét:

A bemelegítésünkhöz szüksége van

Ismételje meg a mozdulatokat barátságosan.

Te, (Név), ne hibázz -

Hallgass és játssz.

A résztvevő, akinek a nevét kapták, kijön, mindent ábrázol, amit az előadó mond.

Egy kecske sétált az ösvényen,

Fürtök gyűrűkkel és szarvakkal.

Hangosan taposta a lábát

És erősen összecsapta a szemét,

Elfordította a fejét,

"Be-be-be-be-be" énekelt,

És akkor hirtelen megláttam

Ez megy egy baráttal való találkozáshoz.

A vezető felhívja a második résztvevőt.

A gyerekek végigmentek az ösvényen,

Fürtök gyűrűkkel és szarvakkal,

És hangosan taposták a lábukat,

És erősen pislogtak a szemükkel.

Mindketten elfordították a fejüket

"Be-be-be-be-be" énekelt,

Mindketten hirtelen láttak

Ez megy egy baráttal való találkozáshoz.

Kijön a harmadik résztvevő, majd a negyedik stb.

Ez most jó a gyerekeknek

Oké, igaz srácok?

Mindenért tapsolniuk kell,

Volt egy, de volt csorda!

Talán megkíméljük a gyerekeket

Szép kis srácok

Hiszen a szigeten nőnek

Ananász itt-ott

Van banán, narancs,

Kiwi, mangó, mandarin.

Talán megkíméljük a gyerekeket

Szép kis srácok?

A gyerekek természetesen beleegyeznek abba, hogy a vadászatot gyümölcsszedéssel helyettesítsék.

Vezető... Tehát meghirdetem a Gathering versenyt. Most minden csapat három képviselője bekötött szemmel szedi le a különböző helyekre kiterített gyümölcsöket. Minden talált gyümölcsért - 1 pont. A gyűjtés ideje korlátozott - 5 perc.

Vidám zene szól. A résztvevők gyümölcsöt gyűjtenek. A zsűri értékel.

Vezető. Hamarosan apály kezdődik. Időnk kell, hogy meglátogassuk az elsüllyedt hajót, hogy elvigyünk néhány dolgot. Egy lakatlan szigeten bármi jól jöhet. Siess! Amint megindul a dagály, megfújom a sípot. Azonnal vissza kell térnie, és új felhasználási módot kell találnia a hajóról hozott dolgokra.

Versenyt tartanak" Új élet régi dolog."

A résztvevők holmi dobozokhoz mennek (egy kiégett villanykörte, egy kötéldarab, egy üres üveg, egy üres rúd, egy törött fésű, egy lyukas zokni, egy üres tubus fogkrém, egy koktél tubus, egy üres gyufásdoboz stb.). ), válasszon négy dolgot.

A sípszóra visszatérnek a helyükre.

Vezető... Addig is a csapatok tanácskoznak és új felhasználási módokat találnak ki az általuk választott dolgoknak, mi játszunk.

A házigazda játékot vezet az „Utazás Afrikába” csarnokkal... A műsorvezető elmondja a mondatot, mindenki kórusban folytatja: "És én!"

Tegnap korán keltem, korán... És én!

Minden kiöntött a csapból... És én!

Gyorsan leült egy zsámolyra...

ettem krumplit és egy szeletet...

Úgy döntöttem, hogy Afrikába repülök...

Lásd vízilovak.

Felszálltam egy hatalmas repülőre...

És repülni ment...

A repülő tüsszentett, dúdolt...

Nem világos, hogyan repült...

Végül leszállt...

A Níluson találtam magam...

Volt egy vad krokodil...

Majdnem megharapott...

A közelben egy oroszlán feküdt a fűben...

A víziló hozzám futott...

Kiáltottam: "Segítség!" ...

És visszaugrott...

Alig bírtam a lábam...

És miért repültél? Kérdés!

Vezető... Itt az ideje, hogy megtudja, milyen új felhasználási módokat találtak ki a Robinsonok és a Fridaysek a régi dolgokhoz. (A zsűri értékel.)

Vezető... Idézzünk fel egy kis részletet Robinson naplójából (olvas). „A ruháim teljesen használhatatlanok voltak, ezért elkezdtem szabni! Állatok bőréből komplett öltönyt, kabátot és nadrágot készítettem magamnak. A nadrágot rövidre, térdig érőre és nagyon tágasra varrtam, a kabátot is szélesebbre varrtam. Kaptam egy nagy kalapot is, aminek a szőrzete ki van húzva, hogy megvédjem a naptól. Sokat babráltam az esernyővel, de végül elértem a kedvem, és az esernyőm ki tudott nyitni és zárni."

Segítenünk kell Robinsonnak és Fridaynak, hogy változatossá tegyék ruhatárukat. Most mindegyik csapat készít egy jelmezt a hősének. 10 perc múlva megtudjuk, kinek a jelmeze lesz érdekesebb, eredetibb. Minden, ami a jelmezkészítéshez szükséges, dobozokban van (különböző anyagú darabok, gombostűk, tollak, műanyag zacskók, valamint különböző természetes anyagok). Addig is zajlik a "Ruhák Robinsonnak és pénteknek" verseny, melyre "Egy lakatlan sziget lakói" témában találós kérdések megfejtésére hívom a nézőket és a rajongókat.

A farkamat nem lehet megkülönböztetni a fejemtől

Mindig megtalálsz engem a földön. (Féreg)

A zöldövezet elveszett a fűben. (Gyík)

Natket, köpni,

Leül és várja a zsákmányt. (Pók)

Repül egész nap

Mindenki unatkozik.

Eljön az éjszaka

Akkor leáll. (Légy)

Két antenna a fej tetején

És ő maga egy kunyhóban ül,

Magán hordja,

Nagyon lassan mászik. (Csiga)

Megmozgatta a virág

Mind a négy szirom.

Le akartam tépni

Lebegett és elrepült. (Pillangó)

Fekete, nem holló,

Szarv, nem bika,

Szárnyakkal, nem madárral. (Bogár)

Susogó, susogó fű,

Élve mászik az ostor.

Felállt és felszisszent: -

Jöjjön, aki nagyon bátor. (Kígyó)

Vezető... Itt az ideje, hogy vessünk egy pillantást a csapatok által készített ruhamodellekre.

A csapatok Robinson és Friday jelmezeit mutatják be, viccesen kommentálva a modellek érdemeit.

A zsűri értékel.

Vezető... Különféle bajok történhetnek egy lakatlan szigeten, ezért erősnek, kitartónak, ügyesnek kell lenni. Különben nehéz lesz. Egyszer Robinson és Friday egy szakadékon másztak át, és véletlenül leejtették a köteleket, amelyekből csapdát akartak csinálni a madaraknak. Meghirdetem a legnehezebb versenyt - "Kapitányok versenye". A kapitányoknak kéz és láb segítsége nélkül kell kihúzniuk a köteleket a mélységből. Kapitányok, gyertek hozzám! Lábával egy zsámolyon ülve, anélkül, hogy lábával és kezével megérintené a padlót, le kell vennie a kötelet a padlóról a fogaival. Ki gyorsan?

A „Kedd a kötelet” versenyt rendezik.

Itt be kell tartani a biztonsági óvintézkedéseket: valakinek a közelben kell lennie, és biztosítania kell, hogy a széklet ne boruljon fel. A zsűri értékel.

Vezető. Emlékszel, hogyan beszéltek Robinson és Friday az elején? Így van, gesztusok segítségével, mert nem tudták egymás nyelvét. Most az egyik "Robinson"-nak beszélnie kell valakivel a "Fridays"-ből az arckifejezések és a gesztusok nyelvén. Egyedi hangokat is ki lehet ejteni, szavakat nem. A zsűri értékeli, mennyire érthetően magyarázza "Robinson" és hogyan érti őt "Péntek".

Robinson kérdései

- Szerinted ma esik az eső?

- Szeretnél inni? Van?

- Mit szeretsz inkább ebédre: gyümölcsöt vagy vadat?

- Szeretnél úszni a tengerben?

- Követsz horgászni?

- Gyújts tüzet, kérlek.

- A barátod akarok lenni. Akarsz a barátom lenni?

A „Barátság nyelve” versenyt rendezik. A zsűri értékel.

Vezető... Az igazi szigetlakók ne féljenek a nehézségektől, és ha kell, tegyenek meg mindent a leküzdésükért, még ki is tudják magukat fordítani. Állj fel egymás után, fogd meg a kezét, lábad vállszélességben. Az utolsó az oszlopban anélkül, hogy kinyitná a kezét, minden álló lába közé kúszik, előrehaladva. Mindenki más követi őt. Ki fordul ki gyorsabban?

Vidám zene szól. Megtartják a „Kifordítsd ki” versenyt. A zsűri értékel.

Vezető... Tudtátok, hogy ha a világ összes lakott és lakatlan, feltérképezett szigetét összeraknák, több mint kilencmillió négyzetkilométer területet tennének ki? El tudod képzelni? A szigetek színe eltérő: a legzöldebbek az Indiai-óceánon és a Csendes-óceán déli részén találhatók; szürke, köves - az Atlanti-óceánban; a legtöbb sárga a Kanári-szigetvilágban van; a Karib-térségben egyáltalán nincs sárga, ott zöld-zöld pálmafák hajlanak a fehér-fehér homok fölé. Nincs két egyforma sziget a világon, még akkor sem, ha ugyanabban a tengerben vannak, egy sirály ötperces repülésének távolságára. Kérjük meg a "Robinsonokat" és a "Péntekeket", hogy alkossanak saját csodás szigeteket a közönségnek. Hagyja, hogy a "Robinsonok" három perc alatt "összegyűjtsenek" egy szigetet az Indiai-óceánból - vagyis a teremben lévőket, akiknek zöld van a ruhájukban. A "Péntek" pedig a Kanári-szigetcsoport egyik szigete, vagyis a teremben tartózkodók, akik sárgát viselnek a ruhájukban.

Tehát kijelentem az utolsót verseny - „Csodasziget”.

Megszólal a zene, versenyt rendeznek, a zsűri megállapítja, hogy melyik sziget nagyobb a játékban részt vevő nézők számával, majd összegzi a játékot.

Vezető... Szórakoztató versenyünk véget ért. A búcsúzáskor azt szeretném kívánni neked: légy mindig olyan összetartó és vidám, és ami a legfontosabb - értékeld a barátságot! A barátok mindig segítenek a nehéz időkben.

Játékverseny program „Játéknap". A „Játéknap" játékverseny forgatókönyve óvodás és általános iskolás korú gyermekek számára.
szerző: Khvostikova Elena Aleksandrovna, az "Ak Zhelken" udvari klub tanára-szervezője, Aksu, Kazahsztán

Anyag leírása: Kínálok Önnek egy versengő játékprogram forgatókönyvét gyerekeknek, kedvenc gyermekjátékainak szentelve. Ezt az anyagot tanároknak ajánlom kiegészítő oktatás, oktatók, tanárok általános évfolyamok a gyermekek szabadidős szervezésére

Cél: kelteni a gyerekekben a játékok története iránti érdeklődést, bővíteni a gyermekek látókörét; találékonyság, kreativitás fejlesztése; türelmet, pontosságot ápol.

- megismertetni a gyerekekkel az első játékok földi megjelenésének történetét, az emberi életben betöltött szerepüket;

- megismertetni a gyerekekkel az orosz fészkelő babák festési technikáit;

- a figyelem, a logikus gondolkodás, a mozgáskoordináció, a kézügyesség és a gyorsaság, a jelre való cselekvés képességének fejlesztése;

- a versenyfeladatokban a versenyzőkkel szembeni jóindulatú magatartás kialakítása.

Az esemény menete.

Vezető: Helló srácok! Ma játékünnepet tartunk! Elhoztad kedvenc játékaidat a klubunkba. Megismerjük őket és megtudjuk minden titkukat.

Tudjátok, mikor jelentek meg az első játékok a földön?

A játékok már nagyon régóta megjelentek az ember mellett. Például Oroszország területén a talált legrégebbi játékok a Kr. e. 2. évezredből származnak. e. Ezek miniatűr vadászeszközök - íjak, nyilak, csatabárd, háztartási cikkek, edények, csörgők. Az ókorban a játékokat a kéznél lévő anyagból készítették - bőrből és fából, szövetből és agyagból, puha kőből és mamut agyarból. Gyakran fordultak olyan anyagokhoz, mint a szalma, len, fonal.

Néha varázserőt tulajdonítottak a játékoknak. Ezek általában hangos játékok voltak - sípok, csörgők, csörgők - hangjukkal "elűzték" a gonosz szellemeket.

A játékok szereplői lovak, madarak, medvék, lovasfigurák, vicces búbok stb.

Eltelt idő. Javultak a játékok készítésének technikái. A fából, agyagból, csontból és kőből készült játékok fokozatosan elvesztették eredeti értelmüket – a gyerekek nem játszanak velük. Szuvenírjátékokká váltak. Milyen játékokkal szeretnek játszani a modern gyerekek? (gyerekek válaszai)

Vezető: Kezdésként azt javaslom, hogy tartsa meg a „Találd meg a rejtvényt” versenyt.

Verseny „Találd meg a rejtvényt” Ha elesel, ugrik, ha megütöd, nem fog sírni. (labda)

Ha a folyóba dobod, nem süllyed el, ha nekiütöd a falnak, nem nyög, ha a földre dobod, felfelé száll fel. (labda)

Szarvason, lovon jó lovagolni! Se a tundrában, se a réten – egy csodás körben vezetek. Ugrálok, repülök, nevetek örömömben! (körhinta)

Ha nekiütődsz a falnak, lepattanok. Dobd a földre, és ugrok. Repülök tenyérről tenyérre – nem akarok nyugodtan feküdni. (labda)

Táncol, énekel és dúdol, mint egy repülőgép; futás közben fut, bogárral zümmög. (fent)

Ki gurít végig minket az úton, szarvas és háromlábú? Ki ne kötne nekünk kesztyűt, akinek sok kötőtője van? (kerékpár)

A farkadat a kezemben tartottam, te repültél, én futottam. (Ballon)

Az öltözékem színes, a sapkám éles, a vicceim és a nevetésem mindenkit szórakoztat. (Petrezselyem)

Ajándékba kaptam ezeket a csodás téglákat. Amit tőlük adok hozzá - töröm, kezdem elölről. (kockák)

Vászon, nem ösvény, ló nem ló – százlábú mászik azon az úton, az egész kocsiszerelvény egyet visz. (Vasúti)

Útközben nem áll meg, elragad a távolba, nem járja magát - segít a járásban. (dob)

A baba táncol, de csak az egyik lába. (Volchek, forgatag)

Ezt a kövér játékot nem lehet párnára tenni. Példát vett egy lóról, aki állva aludt, és nem a bölcsőben. (pohár)

Éles lábon forog, zümmög, mintha poloska lenne. Ha akar, lovagol egy kicsit, ha akar, felfekszik a hordóra. (búgócsiga)

Mit jelent mindez? Lánya, és nem sír, akkor lefektetni - ez fog aludni egy-két napig, vagy akár öt. (baba)

Színes szárítás az oszlopon. Minden együtt - egy gyerekjáték. (piramis)

Pörögök, pörgök, és nem vagyok lusta akár egész nap pörögni. (búgócsiga)

Nem sértődötten, hanem felfújva vezetik át a pályán, de megütik - semmiképpen sem, hogy lépést tartsanak vele... (labda)

„A játékgyárban” verseny A gyerekeket 3-4 fős kreatív csoportokra osztják. Minden csoport kap egy lufit, ragasztót és papírt.

Gyakorlat: fel kell fújni a lufit, megkötni és olló nélkül (kézzel tépni a papírt) a lufiból és papírból valamilyen játék fejét formálni, pl.: medve, nyuszi, malac, kalóz, lány vagy fiú.

Felmérik az előadás eredetiségét és összetettségét.

Vezető: Srácok, találjátok ki ezt a rejtvényt:

Nővérek rejtőznek ebben a fiatal nőben.

Minden nővér börtön a kicsi számára. (matrjoska)

Az élénk színű fa matrjoska az egész világon híres, kinyitod, és van egy másik - kisebb, abban - még kevesebb, és így tovább a legkisebbig. Az első fészkelő baba nyolc babából állt. Kézzel élezték és festették. Az Állami Játékmúzeumban egy matrjoska baba található, amely legfeljebb 60 betétet tartalmaz. Egy modern fészkelő baba egyszerűen és gyorsan elkészíthető esztergapad, de továbbra is kézzel ír alá.

Srácok, hányan szeretnétek művész szerepet játszani? Azt javaslom, hogy fesse meg a matrjoskát maga.

"Vicces fészkelő babák" verseny Mindenki, aki szeretne részt venni a versenyen, ha több gyerek van, mint az elkészített sablonok, akkor 2-3 fős kreatív csoportokat hozhat létre.

Kellékek: 6-10 egyforma matrjoska sablon albumlapokon, színes ceruza- vagy filctoll-készleteken.

Gyakorlat: díszíteni kell kész sablon fészkelő babák.

Felmérik a matryoshka dizájn fényerejét, színességét és eredetiségét.

Vezető: Most találd ki ezt a rejtvényt:

Nem repül, nem zümmög, a bogár fut az utcán,

És két ragyogó fény ég a bogár szemében. (autó)

Mindenki tudja, hogy a fiúk kedvenc játéka az autó. És a következő versenyünk a "Legjobb pilóta".

„Legjobb pilóta” verseny Fiúk és lányok egyaránt indulhatnak a versenyen. Minden résztvevő párokra van osztva. A pár vesztese kiesik. Új párok készülnek a nyertesekből stb., amíg csak egy lesz - a legjobb pilóta.

Kellékek: két, lehetőleg egyforma teherautó; 20 kocka (10 minden autóban); két azonos hosszúságú kötél (2,5-3 méter); két bot

Gyakorlat: minden autóba tíz kockából álló piramist építenek, a kocsi elejére kötél van kötve. A vezető parancsára, a kötelet egy botra tekercselve, a kockákat a célba kell vinni. Ha az "utazás" során a kocka leesik, meg kell állnia és fel kell tennie az autóra.

Vezető: Ahhoz, hogy megtudd, milyen lesz a következő verseny, meg kell oldanod a következő rejtvényt:

Jó játékszer vagyok, lány barát leszek.

Ülhetek tolószékben, be tudom hunyni a szemem. (baba)

Így van, kitaláltad! Következő versenyünket a lányok kedvenceinek - a babáknak - ajánljuk.

„Fashionisták” verseny Lányok és fiúk egyaránt indulhatnak a versenyen.

Kellékek: színes foltok, olló a résztvevők számának megfelelően, gombostűk, babák

Gyakorlat: rövid időn belül gyönyörű ruhát kell készítenie babájának.

Felmérik a teljesítmény eredetiségét és a pontosságot.

Vezető: Jó volt fiúk! Kiváló munkát végzett. Ó, mi ez? Nézd, a játékaink szomorúak. Valószínűleg azt hitték, hogy megfeledkeztünk róluk. Srácok, ismerkedjünk meg ezekkel a csodálatos játékokkal, és megtudjuk, hogyan és honnan kerültek a házatokba, és miért lettek a kedvenceitek.

A gyerekek érdekes történeteket mesélnek kedvenc játékaikról...

Chabanyuk Natalia Nikolaevna
Versenyjáték program 6-7 éves gyerekeknek "Kincsvadászok"

(hurokból "Mozgasd az agyad")

Cél:

A kognitív tevékenység fokozására, a kognitív folyamatok fejlesztésére gyermekek, a matematika, az orosz nyelv és az őt körülvevő világ iránti érdeklődés az általános iskolában.

Feladatok:

Nevelési: Javítja a geometriai formák felismerésének képességét, javítja a számolási készségeket. Tanulj meg egy adott hangot megtalálni egy szóban.

Fejlesztés: Fejleszti az egyszerű összeadási és kivonási feladatok megoldásának képességét. Gyakorlat a mondatkészítésben, a mondatok szavakra bontásában.

Fejleszti azt a képességet, hogy a kérdésekre egész mondatban válaszoljon.

Nevelési: A verbális kommunikáció kultúrájának elősegítése, a jóindulat, a barát meghallgatásának képessége.

Az óra menete:

"Sziasztok kedves srácok! Szeretnélek meghívni titeket egy kirándulásra. És egy ilyen csodálatos alkalomra egy meglepetéssel készültem nektek, amit minden vizsgán sikeresen megtaláltok. Érdekesek lesznek a feladatok, ezek teljesítése után megtudod hol kincs... Az utazásra magával kell vinnie a jó hangulatot és azt a tudást, amellyel rendelkezik. Készen állsz az utazásra? Akkor sok szerencsét".

És vonattal fogunk utazni.

Nos srácok, kezdjük az utazást?

Ahhoz, hogy kocsivá váljunk, kerekekre van szükségünk.

(a kerekeket a teljesítés után adják ki feladatokat: definiálja 1,2,3 ... a szó hangját, amelynek képe a kerék bal oldalára van ragasztva)

Tehát a vonatunkon az összes hely foglalt, és nekivágunk az útnak! (egy dalt egyszerre énekel)

"Megyünk, megyünk, távoli vidékekre megyünk,

Jó szomszédok, boldog barátok.

Szórakozunk, énekelünk egy dalt,

A dal pedig arról szól, hogyan élünk."

A vonatunk az első állomáshoz közeledik "Slovoznayka"... Állítsák meg a kocsikat!

Most játszunk egy játékot "Nevezze meg egy szóban"

Volga, Tom, Oka, Don - folyók.

Malvina, Karlson, Dunno mesehősök.

Nappal, éjszaka, reggel, este – a nap egyes részei.

Tél, tavasz, nyár, ősz az évszakok.

A szúnyog, a pillangó, a légy rovarok.

Eper, ribizli, málna - bogyók.

Oroszország, Anglia, Németország - országok.

Hagyma, sárgarépa, burgonya - zöldség.

Március, április, május az év tavaszi hónapjai.

A tehén, a kos, a kutya, a macska házi kedvenc.

Juhar, nyír, nyár - fák.

Ó, nézd, a labda fekszik. És mi van ráírva? - "Játssz velem")

A játék "A hét napjai"

Fogd el a labdát és dobd el a labdát,

Nevezze meg a hét napjait!

Nevezze meg a hét 2. napját, 5., 1., 6., 4., 3., 7.

Ha ma kedd van, akkor a hét melyik napja lesz holnap?

Ha ma hétfő van, melyik nap volt tegnap?

A játék "Jóvá tenni"

Srácok, nézzétek, színes szavak vannak az asztalon. Ó, voltak mondatok, de minden szó összekeveredett. Tegyük rendbe ezeket a mondatokat.

Kint pelyhekben hull a hó.

A srácok iskolába járnak.

Szeretünk korcsolyázni.

Hamarosan itt a várva várt tavasz.

A következő állomást hívják "ZUKOZNAYKA"... A józan tudósok minden hangot ismernek, de te milyen hangokat?

Gyermekek: magánhangzók és mássalhangzók.

Magánhangzók? Miért hívják így?

Mássalhangzó hangok? Miért hívják így?

(A gyerekek asztaloknál foglalnak helyet)

A játék "Add vissza a magánhangzót".

Nézd, furcsa kártyák vannak az asztalon – elvarázsolt szavak vannak rájuk írva. Voltak magánhangzók a mássalhangzók között, és most elvesztek. Gondolkodjunk és írjunk rájuk.

(mák, füst, szekrény, szék, gyümölcslé, macska, tartály, kincs, alvás, bokor, fog, elefánt)

Most meghívlak benneteket a játékra "Találd meg a játékházadat".

(A gyerekek a zenére táncolnak. A zene elhallgatása után vesznek egy játékot és viszik a házukba. A kék karikában - azok a játékok, amelyeknek a neve kemény hanggal kezdődik. Zöldben - a halk hangért.)

A játék "Hibás mondatok"

A küldetések ezen az állomáson még nem értek véget. Az író megírta a mondatokat, de az utolsó szavakban összekeverte a mássalhangzókat. Segítsünk kijavítani a hibákat.

A költő befejezte a sort, a végére tette a hordót (pont) ;

Hazugság van gyermekágy, rágja, ropogtatja a fegyvereket (szárítás) ;

A kerti ágyon ül szorosan narancssárga sapkával (fehér retek) ;

A nyírfák alatt, ahol az árnyék, ott lapul a régi idő (csikk) ;

Behúzza az egeret a lyukba egy hatalmas gabonacsúszdát (kéreg) ;

Búzavirágot gyűjtöttünk, kiskutyák vannak a fejünkön (koszorúk).

A vonatunk indul a következő állomásra!

Következő állomás - "ZNAYKA".

Nézze meg az íróasztalt. Sok szótag keveredik itt, szavakat kell készíteni belőlük. Van egy tipp az Ön számára - az állatok nevei itt vannak elrejtve.

li sha (tehén, kutya, lovak, róka)

Melyik szó felesleges? (Róka)

Miben különböznek a vadon élő állatok a házi kedvencektől?

Milyen előnyei vannak a házi kedvenceknek?

Játék a főnevekkel

Gyerekek, nézzétek, van 2 különböző színű zacskóm, nektek pedig képekkel ellátott kártyák vannak az asztalotokon. Egy fekete kézitáskába teszel egy képet, amely választ ad a kérdésre "mit?", sárgával pedig - a kérdésre "ki?".

Srácok, közeledünk a következő állomáshoz - "MATEMATIKAI".

Szerinted ki lakik ezen az állomáson? (válaszok gyermekek) .

Itt élni: számok, számok, geometriai formák, feladatok, példák stb.

És itt van egy másik feladat, a játék "Tangran"

Geometrikus formák hevernek az asztalokon. Azt javaslom, hogy készítsünk belőlük egy képet minta alapján.

Milyen figurákból készült karácsonyfa kép? (válaszok gyermekek)

Van egy egész erdőnk, és medvék élnek az erdőben. Játsszunk velük.

Fizminutka "A kölykök gyakrabban éltek"

Játszottunk a medvékkel, ideje megoldani a problémákat.

A feladatok rejtvények.

Egy kakas felrepült a kerítésen, és ott találkozott még kettővel. Hány kakas van? Kinek van kész a válasza? (1+2=3)

Öt kölyökkutya focizott, egyet hazahívtak. Kinéz az ablakon, számol. Hányan játszanak most? (5-1=4) .

Hány feje van 8 tehénnek? (8) .

Hány hold van az égen? (1) .

Seryozha esett a hóba, utána Aljoska, majd Irishka, majd Marishka, majd Ignat elesett. Hány pasi van a hóban? (5) .

Az almafán 10 alma nőtt. Az almafa megkérte Alyonushkát és testvérét, hogy egyenek 1-1 almát. Mennyi maradt az almafán? (8)

4 nyuszi füle látszik a kerítés mögül. Hány nyúl van a kerítés mögött? (2)

Hány eper van egy üres pohárban?

Milyen számra gondolok, ha 1 nagyobb 6-nál és 1 kisebb 8-nál?

Nevezzen meg egy extra szót:

a) plusz, mínusz, péntek, egyenlő, nem egyenlő.

b) kör, négyzet, téglalap, december, ovális.

Jó volt, nem volt kétségem afelől, hogy megbirkózik a feladattal.

Most példákat fogunk megoldani (tapsokkal és kézfigurákkal látható)

Srácok, átmentünk minden teszten, de még nem világos, hogy hol kincs?

A vendégeink őrzik a kincset,

De ők erről nem tudnak.

A fa alatt fekszik

Rejtett, nincs zaj! - Találd meg ...

„Srácok, nagyszerűek vagytok! Ha egyszer megtaláltad kincs, ami azt jelenti, hogy minden feladattal megbirkózott, és ez arra utal, hogy okos, figyelmes és találékony vagy. Utunk a végéhez ért, most már kinyithatod a hőn áhított dobozt. Mindenkinek csemege. Mit mondhatnék? (Köszönöm)