Пластилінографія у підготовчій групі «Снігурі. Конспект інтегрованого заняття з елементами пластилінографії у підготовчій групі на тему «До нас у гості Осінь приходила Заняття з пластилінографії підготовчої групи

Конспект НОД з ліплення в техніці пластилінографії підготовчій групі.

Тема: «Казкові тварини»

Цілі: закріплювати вміння дітей використовувати у роботі нетрадиційну техніку образотворчого мистецтва– пластилінографію (зокріплення прийому сплющування кульки на горизонтальній поверхні для отримання плоского зображення вихідної форми, натискання та розмазування),домагатися реалізації виразного, яскравого образу, розширювати знання про поняття «дружба».Розвивати асоціативне мислення, здатність до композиції. Виховувати художній смак, акуратність у роботі із пластиліном, моральні якості.

Обладнання:

- ½ щільного картону з силуетом Чебурашки та Вінні-Пуха, пластилін, дошки для ліплення, стеки, серветки для рук;

Ілюстрації до мультфільмів («Крокодил Гена», «Вінні-Пух і все, все, все») музика з мультфільмів.

Попередня робота:

Перегляд мультфільмів(«Крокодил Гена», «Вінні Пух і все, все, все»).

Хід заняття:

Вихователь : Сьогодні у нас незвичайне заняття У нас гості. До нас дійшли герої мультфільмів. Скажіть, як їх звати?

Діти : Це Чебурашка, Вінні-Пух.

Вихователь: З якого мультфільму ці герої?

Діти : "Крокодил Гена", "Вінні-Пух і все, все, все."

Вихователь : Разом із ними ми пограємося.

Гра «Вгадай мультфільм за пісенькою»:

1) Умка (друг хлопчик)

2)Левеня і черепаха (друг черепаха)

3) Леопольд (Про що просив Леопольд мишей? «Хлопці, давайте жити дружно!»).

Вихователь : А чи є у Чебурашки та Вінні-Пуха друзі? Давайте їх назвемо. (По ілюстрації)

Діти: крокодил Гена, п'ята, заєць, ослик Іа.

Вихователь: Скільки друзів?

Діти: 4

Вихователь: Герої не схожі один на одного, у кожного є свій характер, свої вміння, погляд на світ та захоплення, як не дивно. Вони дуже дружні, люблять ходити в гості один до одного, всі свята вони святкують разом, а якщо в одного з героїв трапляється лихо всі намагаються йому допомогти. Кожна серія мультика вчить чогось корисного, наприклад, що потрібно дружити, треба допомагати друзям у біді. А ось у мультфільмі про Чебурашку Шапокляк не знає про дружбу ні чого.

Давайте ми розповімо?

Гра «Правила дружби»

Що заважає дружбі? (грубість, обзивання, бійки, образи, жадібність)

Що допомагає дружбі? (доброта, ввічливість, чуйність,взаємодопомога, довіра).

А найголовніше, хлопці, якщо хочеш навчити дружити інших, покажи їм приклад міцної дружби.

Фізкультхвилинка:

Попрацювали-відпочинемо,

Встанемо, глибоко зітхнемо.

Руки в сторони, вперед,

Ліворуч, праворуч поворот.

Три нахилу, прямо встати

Руки вниз та вгору підняти.

Руки плавно опустили,

Усім усмішки подарували.

Вихователь: Хлопці, Чебурашка та Вінні-Пух, як і всі діти, дуже люблять подарунки. Давайте намалюємо їхні портрети. Малюватимемо ми пластиліном.

Згадаймо правила безпеки: працюємо на дошці, при використанні стеки не махаємо руками, не поправляємо зачіску, не встаємо та не повертаємось зі стекою в руках.

У вас на столі картон із малюнком.Для розфарбовування потрібно пластилін коричневого кольору.

Пальчикова гімнастика

Дружать у нашій групі (пальці рук з'єднуютьу замок кілька разів)Дівчата й хлопчики.Ми з тобою подружимоМаленькі пальчики.Раз, два, три, чотири, п'ять (пальці з мізинчика почерговоПочинаємо ми рахувати. з'єднують один з одним)Раз два три чотири п'ятьМи закінчили рахувати (Руки вниз, струшують кистями)

Вихователь: Діти, а що потрібно зробити, щоб пластилін став м'яким?

Відповіді дітей.

Відриваємо маленький шматочок, скочуємо його між пальчиками, і отриману кульку кладемо на фігуру і розмазуємо. Робимо це акуратно, не виходячи за контур.

Вихователь : Чебурашці та Вінні-Пуху подобаються ваші роботи, всі вони вийшли різні та дуже красиві А тепер давайте оформимо виставку з ваших робіт, щоби всі могли помилуватися ними.

Однією з улюблених технік декоративно-ужиткового мистецтва у дошкільнят є пластилінографія. Більшість малюків взагалі дуже люблять малювати, а малювання пластиліном приваблює їх подвійно. Адже це дуже просто, і, крім того, подібні зображення легко коригувати. Педагоги дитячих садків також цінують пластилінографію: такі заняття не вимагають спеціальної попередньої підготовки і благотворно впливає на нервову систему дітей.

Сутність пластилінографії як виду дитячої творчості. Цілі, методи, прийоми

Пластилінографія відноситься до нетрадиційної техніки ліплення, вона є малюванням пластиліном на будь-якій щільній основі. Предмети та об'єкти при цьому виходять більшою чи меншою мірою рельєфними. Крім того, пластилінографія допускає включення в композицію допоміжних деталей - бісеру, намистин, природного, а також непрямого матеріалу.

Можливості у плані розвитку та навчання дошкільнят

  • У процесі роботи розвиваються такі психічні процеси, як увага і пам'ять, логічне мислення та уяву.
  • Пластилінографія розкриває творчий потенціал дітей, причому з наймолодшого віку.
  • Виконання подібних виробів розвиває просторову орієнтацію, сенсоомоторну координацію - це ті функції, які забезпечують успішне навчання у школі.
  • Пластилінографія - досить копіткий процес, який стимулює посидючість, терпіння, прагнення доводити розпочату роботу до кінця.
  • Цей різновид ліплення вдосконалює дрібну моторику - відбувається підготовка дитячої руки до письма.
  • Заняття пластилінографією здатні знімати у дітей м'язове та нервове напруження.
  • При цьому виді творчості відбувається інтеграція освітніх областей (пізнання навколишнього світу, розвиток мови, музика).
  • При успішному освоєнні цієї техніки хлопці можуть робити екскюзивні подарунки своїм рідним та друзям, створювати картини, які прикрасять домашній інтер'єр.

Виділимо основні цілі пластилінографії як виду продуктивної діяльності дошкільнят:

  • Удосконалення навичок роботи з пластиліном, стимуляція інтересу до образотворчої діяльності.
  • Опанування нових прийомів ліплення (натискання, розмазування, скочування).
  • Розвиток вміння орієнтуватися на аркуші паперу.
  • Удосконалення дрібної моторики, окоміру, координації рухів руки.
  • Виховання таких якостей, як акуратність, усидливість, самостійність.
  • Розвиток фантазії та естетичних почуттів.

Опанування технікою пластилінографії передбачає застосування у процесі роботи різноманітних прийомів.З деякими з них діти вже познайомилися на заняттях традиційним ліпленням.

Це розкочуванняшматочка пластиліну між долонями, в ході якого він подовжується і набуває форми циліндра.

При скочуваннікругоподібними рухами долонь відбувається формування кульки.

Відтягування- Отримання загостреного кінчика предмета за допомогою рухів кінчиками пальців.

Сплющування- Здавлювання кульки у форму коржика. За допомогою стека або натисканням пальців на таку деталь можна надати вигини, поглиблення.

Наступні прийоми є характерними саме для пластилінографії.Це загладжування, натискання та розмазування, які необхідні для створення плоскої та гладкої поверхні. Вони виконуються зусиллями кінчиків пальців. Що стосується розмазування, воно може виконуватися зверху вниз або зліва направо.

Крім того, при створенні картин у техніці пластилінографії хлопці вчаться змішувати різні кольори пластиліну для отримання незвичайних відтінків. Такий трудомісткий, але цікавий процесздійснюється у різний спосіб. Шматки пластиліну можна розім'яти, а потім перемішати в одному шматочку. Інший варіант – пластилін змішується безпосередньо на основі, мазки накладаються почергово та розмазуються на поверхні.

Види пластилінографії, що застосовуються в дитячому садку

На заняттях у дитячому садкузастосовуються різні видипластилінографії. Найбільш звична пряма пластилінографія, при якій ліпне зображення формується на горизонтальній поверхні. Малята здатні освоїти цю техніку вже з раннього віку – для цього вихователь пропонує їм простий малюнок без дрібних деталей. У старшому ланці діти створюють складніші композиції. Подібний малюнок заповнюється пластиліном (краще восковим) на щільному листі картону (краще заздалегідь обклеїти його скотчем – так зручно коригувати зображення). Розмазаний пластилін справляє ефект мазків олійною фарбою.

Пряма пластилінографія

При зворотній пластилінографії малювання виконується на звороті скла або іншої прозорої поверхні. В дошкільному закладіДля цього зазвичай використовується пластик або оргскло (оскільки застосування звичайного скла для дошкільнят небезпечно). Малюнок намічається на поверхні маркером, потім заповнюється пластиліном (розмазується тонким шаром). За контуром готову композицію можна позначити смужками - вийде подібність рамки.

Зворотня пластилінографія (на склі)

Модульна пластилінографіякартина із пластилінових валиків, кульок, дисків та інших елементів. Це складніша техніка, що вимагає від дітей оволодіння всіма прийомами ліплення.

Модульна пластилінографія

Мозаїчна пластилінографіязображення, складене виключно із пластилінових кульок. Це найпростіша техніка, головне тут – красиво підбирати кольори та акуратно заповнювати простір, не виходячи при цьому за контур.

Мозаїчна пластилінографія

При контурної пластилінографіїобов'язково використовуються тонкі пластилінові джгутики, що позначають силует предмета.

Контурна пластилінографія

Багатошарова пластилінографіяпередбачає послідовне нанесення не поверхню кількох шарів. Така техніка найбільш підходить для пейзажних композицій - зображення неба, лісу, гір, коли шари накладаються один на одного. Елементи іноді прикріплюються до основи за допомогою тоненьких валиків – виходить свого роду 3-Д ефект. Зазначимо, що подібні роботи досить складні для дошкільнят та доречні лише у підготовчій групі.

Багатошарова пластилінографія

Фактурна пластилінографіявідрізняється опуклим зображенням і, у свою чергу, поділяється на барельєф (малюнок виступає над фоном менш ніж наполовину), горельєф (більше ніж на половину) та контррельєф (поглиблений малюнок).

Фактурна пластилінографія (барельєф)

Пластилінографія у дітей різного віку. Рівень складності виробів

Молодша група

Знайомити дітей із пластилінографією можна вже в ранньому віці - починаючи з ясельної групи.Малюки 2-3 років цілком здатні освоювати найпростіші прийоми - скочувати кульки, розкочувати джгутики, сплющувати їх у коржики. Звичайно, дитячі пальчики ще досить незграбні, тому педагог має пропонувати картинку з невеликою кількістю великих деталей. Для початкових занять чудово підійдуть такі теми, як «Сонечко», «Квіточка», «Райдуга». Вихователь малює олівцем силует предмета, а дитина доповнює його пластиліновими крапками. Наприклад, це може бути дерево, яке малюк доповнить червоними або жовтими яблучками. Інший варіант – ваза, в якій дитина зобразить букет квітів.

Друга молодша групадруга молодша група пластилінографії в ясельній групі (ствол оформляє вихователь)

Середня група

До середній групіручки дітей стають вже спритнішими, і вихователь може переходити до складнішої техніки пластилінографії. Дошкільникам 4-5 років вже можуть створювати картину з тонких джгутиків, скручених у вигляді равлика. Педагог може намалювати чарівного птаха, а дитина розфарбує її пір'я пластиліном різних кольорів. У цьому віці хлопці вчаться не виходити за контур зображення, а також використовувати додаткові матеріали (крупу, намистини), що зробить картинку більше

Середня група

Середня група

,

У старшій дошкільній ланці діти вже здатні створювати складні композиції (зображення пейзажів різних пір року, тварин, людини тощо), фантазійні роботи. Педагог може запропонувати дітям 5-7 років розм'якшений пластилін, який накладається на основі за допомогою шприца тонкими смужками. Такий прийом, без сумніву, викличе у хлопців захоплення. Чудове рішення для старшої та підготовчої групи – колективні композиції.

підготовча група

підготовча група

Заняття пластилінографією в дитячому садку можуть торкатися різної тематики.Найкраще їх приурочити до занять із ознайомлення з навколишнім світом. Так, восени доцільно запропонувати такі теми, як «Листопад», «Кошик з грибами», «Дари осені» (овочі-фрукти), «Айстри». Після знайомства з темою «Птахи» хлопцям будуть раді зобразити сову, лебедя чи павича, а після теми «Морські жителі» – золоту рибку, дельфіна, восьминога. Виріб у техніці пластилінографії закріпить знання диких та домашніх тварин («Їжачок», «Кішка» та ін.)

Взимку буде доречна наступна тематика: «Сніговик», «Новорічні кулі», «Ошатна ялинка», «Сніжинка», «Снігур», «Пінгвін на крижині». У старшій дошкільній ланці це можуть бути пейзажні зимові композиції, у тому числі колективні (такі роботи, в принципі, можуть зачіпати всі пори року).

Весною буде актуально зобразити перші квіточки («Проліски», «Кульбаби»), комах («Метелик», «Сонечко»).

У техніці пластилінографії виходять чудові подарунки.Наприклад, до 8 Березня це може бути «Букет для мами» або композиція для тата («Танк», «Летячі літаки», «Кораблик» тощо). Щоб така робота була ефектнішою, рекомендується поверхню готової композиції покрити безбарвним лаком.

Хохломські візерункиМозаїчна техніка Модульна техніка з ефектом об'єму Пластилінографія з використанням додаткових матеріалів(фольга) Спільна робота Барельєф Подарунок мамі (модульна техніка) Барельєф Барельєф Барельєф Пейзажна композиція Натюрморт Портрет Пластилінографія з використанням природних матеріалів Модульна техніка Модульна техніка Мозаїчна техніка Подарунок папі пластилінографія

Шаблони для пластилінографії в дитячому садку

Перед тим, як розпочати роботу з пластиліном, дитині необхідна картинка-основа, або шаблон. Старші дошкільнята зазвичай малюють їх самостійно. Дітям раннього віку вихователь пропонує готові силуети. Шаблони бувають простими (предметне зображення) або є складні сюжетні композиції з безліччю дрібних деталей. Останній варіант прийнятний, звичайно ж, для старшої та підготовчої груп.

Шаблон Шаблон Шаблон Шаблон Шаблон Шаблон

Відеоролики на тему «Пластилінографія»

Відеоурок для дошкільнят - пластилінографія «Снігур»

Майстер-клас у дитячому садку з пластилінографії «Рибки в акваріумі»

Майстер-клас з виготовлення панно з ліліями в техніці пластилінографії

Конспекти занять

ПІБ автора Назва конспекту
Бехтерєва Л.М., Суровікова А.Г. «Яблунька»
(Середня група)
Освітні завдання: вчити створювати образ дерева за допомогою пластилінографії, включати до композиції додатковий природний матеріал(горошини),
Розвиваючі завдання: закріпити знання про будову дерева, розвивати дрібну моторику, відточувати навички роботи із пластиліном.
Виховні завдання: виховувати інтерес та дбайливе ставлення до рослин
Інтеграція освітніх областей: «Художня творчість», «Пізнання», «Комунікація», «Соціалізація», «Здоров'я».
Роздатковий матеріал:листи кольорового картону, пластилін, горох, серветки, дошки для ліплення.
Попередня робота:розгляд дерев під час прогулянки, читання казок, у яких фігурує яблуня чи яблука (« Гусі-лебеді», «Крошечка-Хаврошечка», «Яблуко»), заняття з аплікації на тему «Яблуня», дидактичні ігри подібної тематики.
Хід заняття
Загадка про яблуко.
Сюрпризний момент – поява ворони Каркуші, яка сидить на намальованій яблуні. Вона розмовляє з дітьми про будову дерева.
Педагог пропонує дидактичну гру"Знайди таке ж" (сортувати паперові яблука за розміром).
Мотивація – показати Каркуше, що яблуньку можна намалювати пластиліном.
Вихователь демонструє етапи виконання виробу. Стовбур формується із пластилінового джгутика коричневого кольору. Крона - розплющена зелена куля, яку потрібно розмазати пальцями на картоні в різні боки. Трава внизу композиції – дрібні шматочки зеленого пластиліну. Як яблука використовуються горошини, які вдавлюються в крону дерева.
Перед продуктивною діяльністюДіти самостійно роблять масаж рук за допомогою шишки.
Наприкінці заняття хлопці показують свої роботи Каркуше, і вона пригощає їх справжніми яблуками.
Дринкова А.
(молодша група)
На прогулянці напередодні заняття педагог із дітьми розглядає сонечко.
Заняття починається з читання казки В.Сутєєва «Під грибом», малюки діляться своїми враженнями.
Мотивація – бідним звіряткам із казки не вистачає сонечка, потрібно намалювати його для них. Цікавий момент: вихователь повідомляє дітям, що у них закінчилися фарби, а залишився лише пластилін.
Демонстрація прийомів зображення: контур сонечка заповнюється маленькими кружальцями (мозаїчний спосіб), промінчики сонця формуються з ковбасок.
Перед продуктивною діяльністю дітей проводиться рухлива гра «Сонце вийшло через хмари…»
Трилер Р.М. «Подарунки квітковим феям»
(малювання пластиліном на склі, підготовча група)
Спочатку заняття проводиться міні-розмова про те, що діти раніше майстрували із пластиліну. Педагог закріплює знання квітів, запитує, що буде, якщо змішати певні кольори пластиліну.
Незвичайна мотивація: вихователь розповідає дошкільникам казкову історію. У чарівному лісі на галявині росли найпрекрасніші у світі квіти, їх доглядали квіткові феї. Але одного разу з'явилася зла чаклунка, яка зачарувала фей – квіти стали гинути, бо потребували догляду. Завдання дітей – виготовити для фей чарівні квіти, щоб їх розчарувати.
Робота виконується на склі, діти змішують пластилін різних кольорів для отримання цікавих відтінків.

Проект із пластилінографії: цілі, завдання, планування, звітність. «Подарунки осені» як приклад проекту – тематика та фото робіт

Пластилінографія, одне з улюблених дитячих занять, надає великі можливості для проектної діяльності.

Проект повинен мати докладну теоретичну основу. Насамперед, вихователь повинен вигадати для нього запам'ятовується назву, наприклад, «Творимо чари!» або «Пластилінова казка».

Педагог повинен коротко сформулювати основну ідею роботи, наприклад «Чарівництво з дитиною разом створимо - у цьому допоможе нам пластилін!»

Сироткіна Тетяна Володимирівна

http://tutmama.ru/obshhee-razvitie/plastilinografiya-v-detskom-sadu.html

Докладно обґрунтовується актуальність проекту (корисність пластилінографії для всебічного розвитку дітей). Намічається основна мета діяльності та складові її завдання. Вихователь чітко позначає вікову категорію дітей, задіяних у проекті, і навіть його термін (короткостроковий чи довгостроковий). У документації педагог чітко розписує шляхи та етапи реалізації проекту (підготовчий, основний та підсумковий), а також передбачувані результати діяльності.

Після закінчення проекту педагог обов'язково складає звіт: вказує, чи було досягнуто поставлених завдань. Організується фотовиставка з тематики проекту.

Якщо розглядати конкретні приклади, то дуже цікава темадля проекту – «Подарунки осені» (може проводитись у будь-якій віковій групі, змінюється лише складність завдань). У рамках цієї теми педагог може запропонувати дошкільникам такі роботи: «Осінні берези», «Кошеня з грибами», «Листя клена», «Диво-плоди» (овочі та фрукти), «Айстри».

Проект «Подарунки осені» Проект «Подарунки осені» Проект «Подарунки осені» Проект «Подарунки осені»

Гурток із пластилінографії

ресурси для самоосвіти вихователя

Пластилінографія може стати областю для окремої гурткової роботи.Така діяльність зазвичай проводиться із дітьми, починаючи із середньої групи.

Звичайно ж, педагог сам має бути захоплений даною технікою художньої творчості, вивчати необхідну методичну літературу, тема її самоосвіти має відповідати цьому напрямку. Бажано відвідування семінарів саме з пластилінографії.

Для створення гуртка необхідно подбати про необхідних матеріалахта інструментах (в даному випадку це не вимагатиме особливих витрат). Педагог заздалегідь продумує, які іграшки та наочні посібники знадобляться для занять.

У процесі роботи гуртка педагог ділиться своїми знаннями з батьками, пропонує їм консультації, проводить бесіди, дає рекомендації щодо домашніх занять із дітьми.

Перед початком діяльності гурток із пластилінографії буде доречно провести анкетування серед батьків з вивчення інтересів та потреб дітей.

Програма гуртка. Фрагмент програми для старшої групи

Перед початком роботи гуртка педагог складає програму, в якій обґрунтовує теоретичні аспектитеми: її актуальність, новизна, основні цілі та завдання. Вихователь намічає форми та методи роботи. Чітко позначається вік дітей, які відвідуватимуть гурток, та термін реалізації (зазвичай програма складається на один рік). До програми додається також список дітей.

Основна частина програми – це тематичне планування з описом мети кожного заняття. Як приклад наведемо фрагмент програми гуртка з пластилінографії для старшої групи (автор Бабакехян А.Г.):

Місяць Тема Цілі
Жовтень Знайомство дітей із пластилінографією. Осінні листочки.Розмова про пластилінографію. Показ вихователем готових робітз використанням даної техніки, з відображенням опуклих об'ємних зображень на горизонтальній поверхні. Познайомити дітей із поняттям – трафарет, показати та навчити прийомам роботи з ним. Розвивати дрібну моторику руки, розвивати сприйняття кольору, уміння правильно вибирати тон пластиліну, графічні навички (уміння працювати стекою як олівцем, використовуючи прийом подряпини); виховувати естетичні почуття через сприйняття картин великих художників про осінь, закладати передумови любові до природи та дбайливого до неї ставлення.
Гриби-грибочки виросли у лісочкуУдосконалювати навички роботи з пластиліном у техніці «пластилінове малювання» - надрізування ножицями, розтирання формою. Формувати у дітей узагальнене поняття про гриби, їх різновиди, якості. Вчити знаходити відповідності між формами справжніх та зображуваних грибів, передавати їх природні особливості, колір. Розвивати творчу уяву та мислення; м'язову активність рук. Виховувати акуратність у роботі, прагнення якісно і до кінця доводити розпочату справу; почуття колективізму.
Мій сад та городПродовжувати освоєння прийомів пластилінографії – закріплювати техніку «розтирання» пластиліну по поверхні. Закріплювати вміння акуратно використати пластилін у своїй роботі. Вчіть використовувати контурний малюнок як основу зображення. Закріплювати вміння класифікувати фрукти та овочі. Розвивати моторику руки, розвивати творчу активність та самостійність; викликати бажання зробити корисну річ – дидактичну гру, виховувати почуття єднання від процесу спільної праці.
Совушка – сова. Велика головаВчити змішувати пластилін, не допускаючи повного поглинання кольорів один одним. Навчити користуватися «качалкою» – тубусом від клею-олівця для розкочування пластиліну по поверхні. Розвивати творчі здібності, самостійність та активність. Розвивати дрібну моторику рук під час виконання прийомів роботи з пластиліном. Розвивати сприйняття кольору. Виховувати старання та наполегливість у роботі, бажання правильно і до кінця виконати роботу. Виховувати чесність та критичність при оцінюванні «малюнок», вчити готувати фон роботи (гілка, місяць, кульки).
Листопад золота рибкаУдосконалювати технічні навички роботи із пластиліном. Розвивати образне сприйняття, логічне та творче мислення. Розвивати дитячу творчість за допомогою знайомства з у різний спосібта матеріалами. Виховувати цілеспрямованість, захопленість творчою роботою. Дізнатися бажання та прагнення дітей (за допомогою Золотої рибки).
Черв'ячок у яблучкуВиконання роботи вихователем із застосуванням різних прийомів ліплення. Закріплювати вміння акуратно використати пластилін у своїй роботі. Вчіть використовувати контурний малюнок як основу зображення.
Кашалотик - кашалотПродовжувати освоєння прийомів пластилінографії – закріплювати техніку «розтирання» пластиліну по поверхні. Закріплювати вміння акуратно використати пластилін у своїй роботі.
ВосьминігПродовжувати освоєння прийомів пластилінографії – закріплювати техніку «розтирання» пластиліну по поверхні. Закріплювати вміння акуратно використати пластилін у своїй роботі. Вчіть використовувати контурний малюнок як основу зображення. Розвивати моторику руки, розвивати творчу активність та самостійність; викликати бажання зробити корисну річ, виховувати почуття єднання від процесу своєї праці

Моніторинг з пластилінографії, особливості

Система моніторингу з пластилінографії не включає будь-яких спеціальних форм і видів організації дитячої діяльності. Діагностика здійснюється за допомогою спостереження, яке відбувається у процесі індивідуальних та колективних занять.

Особливо актуальне це питання для гурткової діяльності - допомагає ефективніше організувати заняття.

Педагог оцінює такі параметри.

1. Творча активність
а) Підвищений інтерес, творча активність – високий рівень
б) Дитина активна, є інтерес до цього виду діяльності, але виконує роботу за вказівкою педагог - середній рівень
в) Дитина не активна, виконує роботу без особливого бажання - низький рівень
2. Сенсорні здібності
а) Форма передана точно. Різноманітність колірної гами, переданий реальний колір, виразність зображення – високий рівень
б) Є незначні спотворення. Відступи від фарби – середній рівень
В) Форма не вдалася. Байдужість до кольору, одноколірність – низький рівень
3. Композиція
а) По всій площині листа дотримується пропорційність між предметами – високий рівень
б) На смузі листа з незначними елементами – середній рівень
в) Не продумано носить випадковий характер - низький рівень
4. Загальна ручна вмілість
а) Добре розвинена моторика рук, акуратність – високий рівень
б) Ручна вміність розвинена – середній рівень
в) Слабо розвинена моторика рук, потрібна допомога - низький рівень
5. Самостійність
а) Виконує завдання самостійно, без допомоги. Дитина самостійно вибирає тему, задум, вміє планувати свої дії, вибирає виразні засоби, доводить розпочату справу до кінця – високий рівень
б) Вимагає незначна допомога – середній рівень
в) Виконує завдання за допомогою педагога, необхідна підтримка та стимуляція – низький рівень
6. Показники технічних навичок
- розкочування

-сплющування
а) Виконує самостійно – високий рівень
б) Потрібна невелика допомога – середній рівень
в) Виконує дії за допомогою педагога – низький рівень
- розмазування
а) Виконує самостійно – високий рівень
б) Потрібна невелика допомога – середній рівень
в) Виконує дії за допомогою педагога – низький рівень

Вища філологічна освіта. Досвід роботи коректором, рерайтером, ведення сайту є педагогічний стаж.

1. Створити умови для узагальнення уявлень про птахів, що зимують, спонукання дітей точно передавати зовнішній вигляд об'єкта, підбирати колір.

2. Сприяти розвитку умінь та навичок роботи в техніці «Пластилінографія»: відщипування, скочування ковбасок пальцями рук, розплющувати пластилін, відтягувати і прищипувати деякі частини об'єкта.

3. Відривати маленькі шматочки паперу та скочувати їх у кульки.

4. Продовжувати розвивати дрібну моторику пальців рук, сенсорні навички, творчу уяву.

5. Сприяти вихованню дбайливого ставлення до пернатих друзів.

Завантажити:


Попередній перегляд:

ПЛАСТИЛІНОГРАФІЯ « СНІГІР »

(З ЕЛЕМЕНТАМИ АППЛІКАЦІЇ)

ЦІЛІ:

1. Створити умови для узагальнення уявлень про птахів, що зимують, спонукання дітей точно передавати зовнішній вигляд об'єкта, підбирати колір.

2. Сприяти розвитку умінь та навичок роботи в техніці «Пластилінографія»: відщипування, скочування ковбасок пальцями рук, розплющувати пластилін, відтягувати і прищипувати деякі частини об'єкта.

3. Відривати маленькі шматочки паперу та скочувати їх у кульки.

4. Продовжувати розвивати дрібну моторику пальців рук, сенсорні навички, творчу уяву.

5. Сприяти вихованню дбайливого ставлення до пернатих друзів.

ПОПЕРЕДНЯ РОБОТА: спостереження за птахами на прогулянці, бесіда про птахів, що зимують, розгляд ілюстрацій.

МАТЕРІАЛ:

Картон із зображенням контуру снігу

Набір пластиліну.

Папір серветки червоного кольору.

Вологі серветки для рук.

Стека.

Ілюстрації із зображенням снігурів.

Намистинка.(для зіниці очі).

Клей пва, пензлик.

ХІД НІД.

1. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ:

Загадати дітям загадку:

Чорнокрилий, червоногрудий

І взимку знайде притулок

Не боїться він застуди

З першим снігом тут як тут!

ОСНОВНА ЧАСТИНА.

1. Бесіда про снігори:

З настанням холодів до нас прилітають снігурі – невеликі пташки з червоною грудкою. Це північні птахи, які влітку живуть там десь холодно, взимку перебираються до нас, у пошуках корму. Зрозуміло, чому сніговика так назвали, ці пернаті з'являються з першим снігом, ніби приносячи з собою зиму.

Є НАРОДНА ПРИМІТА:

«Як тільки піде перший сніжок – чекай на сніговика».

Живляться снігурі – ягодами горобини, калини, насінням рослин.

Як виглядає сніговик? (Відповіді дітей)

Показую ілюстрації із зображенням снігурів.

У самця снігу спинка сіра, підхвостя біле, хвіст і крила чорні, а грудка - червона. Самочка пофарбована скромніше – грудка у неї не червона, а темно – сіра.

Це птахи повільні, неповороткі, важливі, забіяки, задерикуваті. Неквапливо перелітають вони невеликими зграйками з дерева на дерево, повільно розкльовуючи ягоди горобини. Свист снігу схожий на звук флейти: ніжний, сумний.

Як ми можемо допомогти цим птахам узимку? (Відповіді дітей).

Найголовніше правило для людини – не втручатися у природу та берегти маленьких пернатих друзів! Без них наше життя стане нудним і «некрасивим».

ПАЛЬЧИКОВА ГІМНАСТИКА «ГАРМУШКА»

Скільки птахів до годівниці нашої

(Ритмічно стискати та розтискати пальці рук)

Прилетіло? Ми розповімо.

Дві синиці, горобець,

Шість щіглів та снігурів,

(На кожну назву птиці загинати по одному пальчику)

Дятел у строкатих пір'їнках,

Усім вистачило зернят.

(Ритмічно стискати та розтискати пальці рук).

2. ПРАКТИЧНА ЧАСТИНА

Сьогодні ми з вами намалюємо за допомогою пластиліну своїх снігурів (самців), і в нашій групі житиме ціла зграя цих дивовижних птахів.

РОЗДАЮ КАРТОН ІЗ ЗОБРАЖЕННЯМ СНІГІРЯ.

Почнемо зафарбовувати сніговика зі спинки. Нам знадобиться сірий пластилін. що потрібно для цього зробити? (Змішати шматочки білого пластиліну із чорним.)

Згадуємо порядок наших дій. Відщипуємо маленький шматочок пластиліну, скочуємо пальцями ковбаску, притискаємо до контуру, розмазуємо акуратно тонким шаром по поверхні.

Замазуємо чорним пластиліном голівку, хвіст птаха. Лапки та дзьоб розфарбовуємо олівцем чорного кольору. Підхвість зафарбуємо білим пластиліном. Око – чорна бусинка.

Грудку у снігу будемо викладати з маленьких паперових червоних грудочок. (Відірвати маленький шматочок паперу і скачати у щільну грудочку, потім за допомогою клею наклеїти грудочки на контур птаха).

3. ПІДСУМОК ЗАНЯТТЯ:

Виставка дитячих робіт.

«Ось на гілках, подивися,

У червоних майках снігурі.

Розпушили пір'їни,

Ніснуться на сонечку.


Ціль:

  • розвиток знань у галузі навколишнього світу, познайомити з об'єктами природи та показати її взаємозв'язок із навколишнім світом;
  • формувати почуття близькості до природи та дбайливого ставлення до природи.

Навчальна:

  • уточнити, знання дітей про різноманіття дерев та особливості змін зовнішнього виглядув осінній період.

Розвиваюча:

  • розвиток здатності дефіринцювати дерева по зовнішнім ознакам, Листя;
  • розвивати творчі здібності, дрібну моторику, мислення, пам'ять, увагу;
  • розвивати екологічне уявлення про дерева;
  • виділяти характерні ознаки;
  • формувати вміння передавати свої враження у роботі.

Виховна:

  • виховувати інтересі дбайливе ставлення до природи;
  • виховувати чуттєве ставлення до краси осінньої природи;
  • виховувати естетичне ставлення до своєї роботи та робіт вихованців групи.

Підготовча робота:

  • розучування віршів;
  • оформлення зали;
  • виготовлення наочних посібників (дерев, шаблони листя, підбір музичного фону, пошук та підбір актора на роль « Осінь») ;
  • підбір екологічних ігор на тему.

Обладнання:

  • магнітофон,
  • дерева,
  • шаблони листя,
  • пластилін,
  • килимок для творчості
  • дошка для роботи з пластилін,
  • серветки.

Хід заняття

Вихователь: Хлопці, сьогодні до нас на заняття прийшли гості. Давайте привітаємось. (Привітання дітей). Хлопці, я хочу загадати загадку, а ви спробуйте відгадати?

Загадка:

На берізках та на кленах,
Був колись лист зелений,
А сьогодні золотиться
Тихо під ноги лягає,
Хто його зірвав і покинув?
Вгадали? Звісно - (Осінь) .

Правильно, звісно, осінь. Осінь- Чудова і яскрава пора року.

Зараз, Славо, розповість вірш про ОсіньС. Богдан.

Літо скінчилося і, ось,
Осінь золота
Нас зустрічає біля воріт
З щедрим урожаєм.
Всі дерева та кущі,
Розписала пензлем:
У бронзу, золото та мідь,
Перетворила листя.
Дощ холодний мрячить,
Листя опадає,
Осінь золотим килимом
Землю вкриває.

Вихователь: Давайте розглянемо осіннє листя. Чарівниця осіньрозфарбувала кожен листок у свій колір.

Подивіться на ці листочки, що ви можете сказати про них? Які вони? (Вони різні)

Вихователь: Знайдіть лист берези А як називаються листя берези? (березові). Правильно, березове листя.

Тепер, Артем, розкаже вірш про березу давайте, його послухаємо.

Береза

Берізка тонка та ніжна
Одягла сукню білу,
А сонечко осіннє світло,
Пофарбував коси у жовтий колір.
Таким вбранням щороку,
Зустрічаю осені прихід.

Вихователь: А цей лист з якого дерева? (вихователь показує аркуш дуба.)

Діти: З дуба

Вихователь: А як же називається листок дуба? (дубовий). Подивіться цей лист, він вже зовсім інший форми. Який аркуш? (різьблений)
А тепер Ліза, розкаже вірш давайте, послухаймо її.

Дуб дощу та вітру,
Зовсім не боїться.
Хто сказав, що дубу
Страшно застудитись?
Адже до пізньої осені
Я стою зелений.
Значить, я витривалий,
Значить, загартований.
І. Токмакова

Вихователь: А найкрасивіші восенилистя - це листя. клена. А як називається листя клена? (Кленові)

Давайте тепер Поліну, послухаємо.

Похвалявся, лист клё на:
Був я, як, і все – зелений,
А зараз, я ось який –
Жовтий, червоний, золотий,
І рум'яний, і різьблений –
Ну, красень розписний.
Все в мені, як сонце, світить,
І будь-який мене помітить!
Він не довго, похвалявся,
Раптом від гілки відірвався,
На галявину вниз пірнув,
Ліг зручніше. і. заснув.

Фізкультхвилинка. (Мова з рухом.)

Запропонувати дітям стати якимось деревом, взявши до рук відповідне листя. Вихователь читає під музику вірш, діти виконують рухи.

Дує, дме вітерець
І хитається листок. - руки качаємо
Червоний, жовто-золотий. - кружляємо
Над моєю головою.
Разом із листком присіли. - присіли
З-за листочка дивилися
Листок до верху піднімаємо
І головками гойдаємо.

Заходить Осінь.

Осінь: Привіт, хлопці!

Дитина (Ваня):

Привіт Осінь, Привіт Осінь!
Добре, що прийшла.
У тебе ми Осінь спитаємо,
Що у подарунок принесла!

Осінь: Як добре, що я знайшла вас Мені потрібна ваша допомога.

Вихователь: Осінь, хлопці приготували тобі вірш. Хлопці, давайте потішимо Осінь.

Вірш (Діти показують міні сценку)

Ми листочки осінні
На гілочках сиділи.
Дунув вітер – полетіли
Ми летіли, ми летіли
І на землю тихо сіли.
Вітер знову набіг
Повертав їх, покружляв.
І на землю опустив.

Осінь: Спасибі, вам, хлопці, велике Які ж ви молодці. Я вам приготувала загадки. А ви любите відгадувати загадки?

Діти: Так

Загадки:

Дощ із самого ранку,
Птахам у далеку дорогу пора,
Гучно вітер завиває.
Це все колись буває? (восени)

Весною веселить,
Влітку холодить,
Восени годує,
Взимку зігріває. (дерево)

Влітку виростають,
Восени опадають. (листя)

Практична частина

Осінь: Молодці, хлопці, ви так добре відгадуєте загадки Тільки мені сумно.

Вихователь: Осінь, А чому тобі сумно?

Осінь: Так скоро настане зима, і мені доведеться йти від вас Я не встигла розфарбувати останні осінні листочки. Ось я їх взяла із собою, хлопці допоможіть мені.

Вихователь: Осінь, Ну не сумуй. Хлопці, а давайте ми з вами зробимо для осені подарунок, порадуємо Осінь! Осінь, ми твої листочки виконаємо у кольорі, і тобі сподобається.

Вихователь: Зараз, хлопці, сідайте на свої місця, і ми приступимо до роботи

Подивіться свої робочі місця, на столі у вас лежать: килимки для творчості, дошка для роботи з пластилін, шаблони листя, пластилін.

Отже, сьогодні ми з вами зробимо наші листочки у кольорі за допомогою пластиліну. А називається такий прийом роботи пластилінографія.

Вихователь: Хлопці, а що таке пластилінографія.

Діти: Пластилінографія – це малювання пластиліном., та різновид нетрадиційного малювання, який доступний дітям і вдома, та в дитячому садку.

Вихователь: Правильно, хлопці, малювання. пластилінрозвиває дрібну моторику рук, а, отже, активізує розумову та мовленнєву вашу діяльність

Вихователь: А давайте, пригадаємо, які роботи в техніці пластилінографія ми з вами зробили?

Діти: (перераховують - « Осіннє листя » , «Ялинкові кульки», « Великодні яйця» , «Красиві метелики», «Гриби»і т.д.)

Вихователь: давайте, з вами розфарбуємо пластилінрізнокольорові листи для дерев. Для того, щоб розфарбувати листочки, нам знадобиться пластилін та шаблон листя. Для початку ми беремо в руки листок і пластилін, притискаємо пластиліндо шаблону та пальцем розмазуємо доти, доки він не покриє невелику частину листочка. Далі продовжуємо також: беремо кульку з пластилінупритискаємо його до шаблону і розмазуємо його доти, доки пластилінне покриє решту листка. Продовжуємо, працювати до тих пір, поки весь лист не буде покритий пластилін.

(Діти разом із вихователем виконують роботу)

Вихователь: Ось і готові наші листочки, подивися, ОсіньМи намагалися для тебе, щоб ти не засмучувалася.

Осінь: Хлопці, давайте, розвісимо наші листочки кожен на своє дерево, тільки не переплутайте, добре?

Підсумок заняття:

Вихователь: Хлопці, у кого березові листочки, давайте повісимо на березу, у кого дубові повісимо на дуб, у кого кленові, повісимо на клен
Сюрпризний момент.

Осінь: Спасибі, вам хлопці за такі красиві листочки! І за допомогу, дякую. Прийміть подарунки від мене. У кожній цукерці заховано яскраве осінній настрій, Сонячні дні та веселі пісні перелітних птахів.

Вихователь: Хлопці, давайте, проводимо нашу гостю. До побачення, Осінь.

Осінь: До побачення!

Ірина Парінова

Пояснювальна записка.

Художньо-естетичний розвиток відіграє важливу роль у процесі формування особистості дошкільника. Становлення особистості дитини передбачає розвиток у неї різноманітних здібностей, умінь, навичок, які спостерігаються та узагальнюються у продуктивній художній діяльності.

Художня творчість-це діяльність, в якій проявляється оригінальність, новизна творчості особистості дитини, відбувається розвиток емоційно-чуттєвих якостей, здатності самостійно зробити вибір. Художньо-естетичний розвиток надає безпосередньо вплив на розвиток естетичного відношення дітей до дійсності. Бажання творити-внутрішня потреба дитини, вона виникає у неї самостійно і відрізняється надзвичайною щирістю.

Творча особистість - це надбання всього суспільства.

В даний час фахівці в галузі раннього розвитку дитини, педагоги вважають, що розвиток інтелектуальних та розумових процесів необхідно починати з розвитку руху рук, а зокрема з розвитку рухів у пальцях кисті. Розвиваючи кисті рук відбувається формування мозку, його пізнавальних здібностей, формується постановка промови. Отже, щоб розвивалася дитина та її мозок, необхідно тренувати руки. (дрібна моторика). Все подальше життя дитини вимагатиме від нього використання точних, координованих рухів руки та пальців, які необхідні для письма, малювання, виконання безлічі різноманітних дій. Домогтися всього цього можна лише завдяки розвитку навичок дрібної моторики рук.

Спостерігаючи за дітьми своєю групи я виявила, що 40% дітеймають низький рівень розвитку дрібної моторики рук. Враховуючи важливість проблеми розвитку ручних умінь і той факт, що розвивати руку дитини необхідно починати з раннього дитинства, мною був організований гуртокхудожньої спрямованості « Чудеса із пластиліну» , основою ідей якого є малювання картин- пластилін, пластилінографія.

Пластилінографія-це один із порівняно недавньої появи нового виду (жанру)у образотворчій діяльності. Концепція « пластилінографія» має два смислові коріння: «графіл»-Створювати, малювати, а перша половина слова « пластилін» передбачає матеріал, з якого здійснюється виконання задуму. Цей жанр є створення ліпних картин із зображенням більш-менш опуклих, напівоб'ємних об'єктів на горизонтальній поверхні, із застосуванням нетрадиційних технік і матеріалів. У деяких прикладах у техніці пластилінографіїпроводиться модифікація, що призводить до створення оригінальних творів. Наприклад, на плоскій поверхні зображується пейзаж, а деталі переднього плану пластилінографією. Пластилінографіямає яскраво виражені характерні риси: комунікативність, традиційність, колективний характер творчості, висока досконалість мови, зв'язок з навколишнім життям.

Відсутність методичного забезпечення занять з пластилінографіїі актуальністю проблеми з розвитку дрібної моторики рук дітей дошкільного вікупослужило написанню мною програми« Чудеса із пластиліну» , з урахуванням вікових, фізіологічних, психологічних, індивідуальних та пізнавальних особливостей дітейстаршого дошкільного віку під девізом: «Зростаємо, розвиваємося через пізнання, творчість, гру!». Програма« Чудеса із пластиліну» художньо-естетичної спрямованості створена на основі освітньої програми«Дітинство», програмихудожнього виховання, навчання та розвитку дітей 2-7 років«Кольорові долоні», Ликова І. А., навчально-методичних посібників: « Образотворча діяльністьв дитячому саду. Старша група. Підготовча до школи група., Ликова І. А., «Майстеримо з дітьми», Кузнєцова С. Ст, Рудакова Є. Б., « Пластиліновий живопис» , Григор'єва Г. Г., «Малювання картин пластиліновими джгутиками» , Цирулік Н. А., Проснякова Т. Н., «Діти у світі творчості», Комарова Т. С., «Звичайний пластилін» , Рейд Б.

Особливість та новизна програми« Чудеса із пластиліну» полягає у розвиток у дітейтворчого та дослідницького характеру, просторових уявлень, деяких фізичних закономірностей, набуття ручної вмілості та поява творчого ставлення до навколишньому. Дошкільне дитинство - дуже важливий період у житті дітей. У цьому віці кожна дитина є маленьким дослідником, який з радістю і здивуванням відкриває для себе незнайомий і дивовижний. навколишній світ. Чим різноманітніша дитяча діяльність, тим успішніше та різнобічно розвивається дитина, реалізуються її потенційні можливості та перші прояви творчості. Художня ручна праця сприяє розвитку сенсомоторики узгодженості в роботі очі та руки, гнучкості, точності у виконанні роботи. У процесі виготовлення виробу поступово утворюється система спеціальних навичок та умінь. Основним матеріалом у пластилінографії є ​​пластилін різного кольору, а основним інструментом-руки. Безпосередній контакт дитини з матеріалом ( пластилін, елементарні досліди з ним дозволяють знати властивості матеріалу. пластиліну, якості, можливості, пробуджують допитливість, збагачують яскравими образами навколишнього світу.

На заняттях з пластилінографіїдіти відчувають насолоду, у них з'являється сприятливий емоційний настрій під час виконання роботи, що дуже важливо для загального розвиткудитини. Поступово у дітейформуються такі якості, як цілеспрямованість, наполегливість, посидючість, вміння доводити розпочату справу до кінця, розвивається фантазія, увага, логічне мислення. Головне зацікавити дитину, підтримати її. Головна особливість занять з пластилінографіїз дітьми дошкільного віку є інтеграція предметних галузей знань. Теми наших гуртковихзанять тісно пов'язані з життям дітей, з тією діяльністю, яку вони здійснюють на інших заняттях (за ознайомленням з навколишнім світом та природою, художньою літературою, розвитком мови тощо.

Дітям дошкільного віку цілком доступне освоєння окремих технічних прийомів пластилінографії, що вносить певну новизну у творчість дітейробить його більш цікавим і цікавим.

Створюючи програму гуртка« Чудеса із пластиліну» я поставила перед собою цілі та завдання.

МЕТА: всебічний інтелектуальний та творчо-естетичний розвиток дітейта дрібної моторики рук у процесі оволодіння прийомами нетрадиційної техніки роботи з пластиліном-пластилінографії.

ЗАДАЧІ:

Формувати вміння передавати найпростіший образ предметів, явищ навколишнього світу за допомогою пластилінографії;

Закріпити прийоми пластилінографії(натискання, розмазування, відщипування, вдавлювання);

Закріплювати вміння працюватина заданому просторі;

Розвивати дрібну моторику, координацію руху рук;

Розвивати зорово-просторові навички орієнтування на аркуші паперу;

Розвивати увагу, пам'ять, мислення, мовлення;

Розвивати інтерес до процесу та результатів роботи;

Виховувати навички акуратної роботи з пластиліном;

Виховувати чуйність, доброту, вміння співчувати персонажам, бажання допомагати їм;

Виховувати бажання брати участь у створенні індивідуальних та колективних роботах;

Виховувати прагнення пошуку, самостійності.

Роботабудується на основі наступних принципів навчання та виховання:

ПРИНЦИПИ ПОБУДУВАННЯ ПРОГРАМИ:

1. Від простого до складного.

2. Зв'язок теорії із практикою.

3. Єдність емоційного, морального та інтелектуального розвитку.

4. Диференційований підхід.

5. Системність знань.

6. Активність та самостійність.

7. Виховує та розвиває спрямованість

8. Облік вікових та індивідуальних особливостей.

ОСНОВНІ ФОРМИ І МЕТОДИ РОБОТИ.

Для досягнення поставленої мети передбачається відбір основних форм та методів діяльності. Особливе місце у програмізаймають такі форми та методи навчання:

Репродуктивний (відтворюючий);

Пояснювально-ілюстративний (Пояснення супроводжується демонстрацією наочного матеріалу);

Метод проблемного викладу (озвучується проблема і всі разом шукають шляхи її вирішення);

Частково-пошуковий;

Практичний.

У проведенні занять використовуються як індивідуальні, так і груповіта колективні форми роботи.

При розробці даної програмивідбиралися найцікавіші доступні сюжети та теми, які змогли б зацікавити дитину та допомогти їй розкритися. До кожного заняття підібрані відповідні ігри (рухливі, малорухливі, пальчикова гімнастика, розминка для рук. Кожне заняття повністю проходить у формі гри. Використання ігор у навчанні дітей пластилінографієюдопомагає активізувати діяльність дітей, розвивати пізнавальну активність, спостережливість, пам'ять, увагу, мислення, підтримує інтерес до досліджуваного, розвиває образне мислення та творчу уяву.

ОРГАНІЗАЦІЯ І РОЗВИТОК ПРЕДМЕТНО-РАЗВИВАЮЧОГО СЕРЕДОВИЩА.

Предметно-розвивальне середовище сприяє охороні та зміцненню фізичного та психічного здоров'я дитини. Естетичне розвиваюче середовище активізує творчу діяльність дітейта формує естетичне ставлення до навколишньої дійсності. Так з'явилися веселі дитячі роботи(виконані у різних техніках малювання пластилін) за казками, портрети забавних звірят, чарівні квіти які прикрасили інтер'єр групи. Ці вироби привертали увагу дітей, спонукали їх висловлювати свої емоції, почуття Багато роботинеодноразово брали участь у різноманітних конкурсах. Під час занять з пластилінографії діти працюютьза одним великим столом, це поєднує, дає можливість бачити результати один одного, звертатися один до одного за порадою, допомогою, тобто реалізувати комунікативну потребу дітейу процесі творчості.

ВІДПОВІДАЛЬНІ РЕЗУЛЬТАТИ РОБОТИ:

У дитини розвинений інтерес до творчої діяльності;

Засвоєно основні прийоми роботи в техніці пластилінографії;

На достатньому рівні розвинена дрібна моторика рук;

Дитина проявляє акуратність при роботі з пластиліном, вміє послідовно виконувати роботуі доводити розпочату справу до кінця.

Головне значення занять з пластилінографії полягає в тому, що наприкінці навчання – у дитини розвивається вміливість рук, зміцнюється сила рук, рухи обох рук стають узгодженими. А рухи пальців диференціюються. Цьому сприяє хороше м'язове навантаження на пальці. У дітейрозвивається пінцетне хапання (захоплення дрібного предмета двома пальцями або дрібкою). Діти вміють самостійно здійснювати рухи у всіх його якостях: силі, спрямованості, тривалості та ін.

Наприкінці навчального року проводиться фото виставка дитячих робітз метою підбиття підсумків реалізації програми.

МАТЕРІАЛ:

1. Кольоровий пластилін.

2. Дошка для ліплення.

3. Щільний картон.

5. Серветка для рук.

6. Дидактичний матеріал, іграшки та ілюстрації, що відповідають тематиці заняття.

НАВЧАЛЬНИЙ ПЛАН

Гурток« Чудеса із пластиліну» проводиться із дітьми 6 – 7 роки життя. Заняття проводяться протягом навчального року (З вересня по травень).

Кількість занять на місяць – 2

Кількість занять на рік – 18

Тривалість заняття – 30 хв.

Заняття проводяться у другій половині дня, в 1 та 3 четвер місяця.

ПЕРСПЕКТИВНЕ ПЛАНУВАННЯ

№ п/п Тема заняття Завдання

Вересень

1. «Райдуга-Дуга»- виховувати художній смак, творчу ініціативність, самостійність;

Вчити правильно підбирати кольори та відтінки;

Вчити розкочувати пластилін у долоньках, надаючи потрібну форму, акуратно розмазувати пластилін пальчиком по основі, промальовуючи деталі;

Закріплювати вміння визначати способи та прийоми ліплення, розвивати здібності до сюжетоскладання та композиції.

2. «Сонечко П'ятнашка»-Розвивати практичні вміння та навички дітей пластилінографії;

Розвивати дрібну моторику рук під час виконання прийомів роботи з пластиліном(відщипування, розкочування та сплющування, закріплення вміння працювати за контуром.

1. «Дари осені» (овочі та фрукти)- Розвивати вміння знаходити зв'язки між формами справжніх та зображуваних фруктів та овочів, передавати їх природні особливості, колір.

Формувати вміння дітейвідщипувати невеликі шматочки пластилінуі скочувати маленькі кульки круговими рухами пальців, нагадати дітям про властивості пластиліну(м'який, податливий);

Закріплювати вміння акуратно використовувати пластилін у своїй роботі;

2. «Осіннє дерево»- Вчити передавати образ осіннього дереваза допомогою пластилінографії;

Формувати вміння дітей скочувати із пластилінуковбаску прямими рухами та за допомогою стеки ділити її на дрібні рівні частини;

Вправляти у скочуванні маленьких кульок круговими рухами, прямими рухами пальців рук – в овальну форму та сплющуванні, стимулюючи активну роботу пальців рук;

Розвивати у дітейестетичне сприйняття осінньої природи, образне та просторове сприйняття.

1. «Листопад»- Вчити прийомів пластилінографії - розмазування пластилінуу різних напрямках, вливання одного кольору в інший, використовуючи у своїй роботі кілька кольорів пластиліну;

Сприяти розвитку у дітейестетичного сприйняття навколишнього світу, навчити помічати та милуватися природними явищами (Листопад);

Розвивати дрібну моторику пальців;

Виховувати терпіння та усидливість.

2. «Пташка клює ягідки на гілочці»-Формувати інтерес до навколишньому світу, реалістичні уявлення про природу, птахів;

Продовжувати освоювати навички пластилінографії: відщипування, розмазування всередині контуру, скочування дрібних кульок;

Розвивати дрібну моторику пальців;

Розвивати естетичний смак під час оформлення роботи.

1. « Мереживна сніжинка» - формування емоційного сприйняття навколишнього світу;

Закріплення прийому пластилінографії- Розкочування тонких ковбасок, джгутиків різної довжини;

Розвивати узгодженість у роботі обох рук, розвивати дрібну моторику рук;

Заохочення самостійності, оригінальності у створенні сніжинок з пластилінових джгутиків.

2. «Привіт, ялинка-зелені голочки!»- Формувати вміння дітейпередавати у характерні особливостізовнішнього вигляду ялинки за допомогою пластилінографії;

Вправляти у розкочуванні грудочок пластилінуміж долонями прямими рухами рук та сплющування їх при виготовленні гілок ялинки;

Розвивати вміння наносити стекою штрихи (голочки)на кінцях гілок для виразнішої передачі образу;

Вдосконалити навички орієнтування на площині аркуша.

1. «Сніговик»- закріплювати прийоми роботи з пластиліном – відщипування, скочування, сплющування, відтягування, поділу на частини за допомогою стеки;

Формувати вміння дітейскладати зображення цілого об'єкта з частин, однакових за формою, але різних за величиною, створюючи образ сніговика за допомогою пластилінуна горизонтальній площині;

Виховувати емоційну чуйність до подій, що відбуваються в житті дітейу певний час року.

2. «Дерева під снігом»- формування інтересу дітейдо зимової пори року, до зимових явищ (снігопад, розгляд дерев на ділянці після снігопаду, зображення їх за допомогою прийомів пластилінографії;

Сприяти розвитку дрібної моторики рук при створенні композиції з пластиліну;

Розвивати акуратність при роботі з пластиліном;

Продовжувати формувати вміння дітей працюватинад композицією сюжетного малюнка.

1. «Листівка для тата»- розвивати вміння продумувати композиційну побудову зображення;

дітей, внесення до роботутематичних доповнень, що збагачують її зміст;

Виховувати естетичний смак, навички акуратності при роботі з пластиліном;

Підтримувати радісний настрій дітейвід майбутнього свята.

2. «Сердечко»- розвивати творче мислення;

Заохочувати ініціативу та самостійність дітейу побудові композиції;

Розвивати дрібну моторику рук;

Розвивати сприйняття кольору, вміння бачити красу в композиції.

1. «Гілочка мімози для мами»- сприяти радісному весняному настрою, бажанню зробити приємне мамі;

Закріпити прийоми розкочування, розмазування пластиліну;

Розвивати естетичне сприйняття, вміння красиво, акуратно, у певній послідовності розташовувати кульки біля листочків передачі образу гілочки мімози;

Виховувати любов та увагу до рідних та близьких.

2. «Лебеді»- викликати інтерес до світу природи, формувати реалістичне уявлення про неї;

Закріплювати вміння дітей працювати з пластиліномна горизонтальній поверхні, використовувати його властивості при скочуванні, розплющуванні;

Розвивати практичні вміння та навички дітейпри створенні заданого образу за допомогою пластилінографії;

Розвиток сприйняття кольору;

Розвиток дрібної моторики рук.

1. «Ракета»- Формувати вміння дітейстановити на площині предмет, що з кількох частин;

Розвивати дрібну моторику пальців рук під час розмазування пластилінупо поверхні деталей;

Заохочувати доповнювати свою роботу зірками, планетами, кометами тощо на вибір дітей;

Виховувати у дітейпрояви індивідуальності, оригінальності, фантазії.

2. «Весна йде, весні дорогу!»- Формувати у дітейінтерес до весняної природи, що прокидається, дати уявлення про первоцвіти;

Закріплювати вміння та навички дітей у роботі з пластиліном – пластилінографії;

Продовжувати розвивати дрібну моторику рук;

Створити у дітей інтерес до роботи з пластиліном.

1. "Салют"- Заохочувати дітей передавати у пластилінографії враження від навколишнього;

Розвивати дрібну моторику рук;

Розвивати креативне мислення дітей, творчу уяву, фантазію;

Розвивати сприйняття кольору;

Розвивати інтерес до роботі, підтримувати радісний настрій дітейвід майбутнього свята "День Перемоги".

2. «Різнобарвний світлофор»- закріплювати знання дітей про світлофор, призначення його кольорів;

Вправляти в умінні розкочувати грудочки пластилінукруговими рухами долонь;

Продовжувати формувати вміння прикріплювати готову форму на поверхню шляхом рівномірного розплющення на поверхні основи;

Розвивати акуратність у роботі з пластиліном.

ЛІТЕРАТУРА

1. Ликова І. А. «Образотворча діяльність у дитсадку».

2. Венгер Л. А. програма«Обдарована дитина» (розділ образотворче мистецтво).

3. Венгер Л. А. «Педагогіка здібностей». - М., 1973р.

4. Комарова Т. З. «Діти у світі творчості». - М., 1995р.

5. Рейд Би. «Звичайний пластилін» . - М., 1998р.

6. Доронова Т. Н., Якобсон С. Г. «Навчання дітей малювання, ліплення, аплікації у грі», І «Освіта», 1992р.

7. Колдіна Д. Н. «Ліплення та малювання з дітьми 6-7 років», І «Мозаїка-синтез», 2011р.

8. Колдіна Д. Н. «Ігрові заняття з дітьми 5-7 років», 2012р. Цирулік Н. А., Проснякова Т. М. «Розумні руки», Вид. будинок «Федорів», 2000р.

ФОТОГАЛЕРЕЯ

«ВОЇН – ЗАХИСНИК»

"ВОНИ БИЛИСЯ ЗА БАТЬКІВЩИНУ!"

«КАЗКОВИЙ ПТАХ»


«ПАМ'ЯТНИК ДЕСАНТНИКАМ»

Файл "/upload/blogs/detsad-365781-1477151365.jpg" не знайдено!

«ДИВИЛЬНИЙ КОСМОС»



"МИРУ МИР!"